کلاه کاسکت نیمه همانطور که از اسم و طراحی آن پیداست فقط نیمی از سر راکب را میتواند پوشش دهد و ما پوشش و محافظتی در قسمت فک و چانه و پشت سر خود نداریم و همین دلیل به عنوان یکی از ضعف‌های این کلاه به شمار می‌آید اما باید به این نکته اشاره شود که این نوع کلاه برای چه سبک موتور سواری و چه راکبانی پیشنهاد نمیشود.

کلاه کاسکت نیمه برای موتور سواری خوب یا بد؟

در مورد کلاه کاسکت‌های نیمه همیشه بحث های فراوانی در بین راکبین و علاقه‌مندان حوزه موتور سیکلت و کلاه کاسکت وجود داشته است، همانطور که انتقاداتی به این نوع کلاه کاسکت وارد بوده است ویژگی هایی را هم این سبک از کلاه کاسکت ها داراست که نمی‌توان از این موارد گذشت.

 به صورت کلی کلاه کاسکت نیمه برای موتور سواری و دوچرخه سواری در جاده با مسافت‌های طولانی و سبک افرود مناسب نیست به این دلیل که این نوع موتور سواری معمولاً جزو سبک های موتور سواری حرفه‌ای و تا حدودی خطرناک شناخته میشود که عملاْ مخاطرات زیادی را میتواند به همراه داشته باشد در صورتی که این نوع کاسکت عملا برای این‌چنین استفاده‌ای ساخته نشده و مورد استفاده قرار نمیگیرد و ما هم عملا توصیه ای نسبت به این کار نداریم.

 اما کلاه کاسکت نیمه ویژگی‌هایی دارد که به هیچ وجه نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد در مقدمه لازم به ذکر است که کلاه های نیمه موتور سواری قطعا تمام استاندارد های آمریکایی و اروپایی را گذرانده است که امروزه میبینیم در جهان به وفور استفاده میشود و عملا منعی برای عدم استفاده از آنها در جهان وجود ندارد پس باید بدانیم که هر چقدر هم که ظاهر این نوع کلاه ترسناک باشد ولی استانداردهایی مثل دی او تی و ای سی ای را پاس کرده تا حدود زیادی این نگرانی را کاهش میدهد.

مزایای کلاه ایمنی نیمه

از جمله مزایای دیگر این نوع کلاه میتوان به دید کاملی که برای راننده فراهم میکند و دید بدون واسطه ای که به ما در حین رانندگی میدهد اشاره کرد که کنترل خاصی را برای محیط های شلوغ و پر ترافیک درون شهری فراهم میکند از جمله دیگر خصوصیات این کلاه بیشتر در فصل های گرم سال به چشم می اید که راننده در طول مدت رانندگی خود در این فصول گرم همیشه از یک جریان همیشگی و خنک هوا را میتواند استفاده کند که عملاً باعث عرق نکردن سر و صورت و یک تجربه رانندگی لذت بخش در فصل تابستان را میدهد از جمله موارد دیگر وزن سبک و راحتی استفاده از این کلاه است که با توجه به فرهنگ کشور ما همین موضوع وزن کلاه و نحوه استفاده آن این یکی از دلایل استفاده نکردن مردم از کلاه کاسکت‌های ایمنی میباشد که این نوع کلاه این مشکل را تا حد زیادی برای راکبین و سرنشینان انها هموار میکند.

 مورد بعدی که میخواهیم به ان اشاره کنیم سبک موتورسواریست میدانیم که موتور سیکلت های سبک کروزر اسکرمبلر و هارلی دیویدسون که طرفداران زیادی در جهان دارد با این نوع کاسکت شناخته میشود که عملا در سالیان اخیر به شدت پر طرفدار و محبوب هم شده است که استفاده از سبک های دیگر کلاه کاسکت هیچ گونه همخوانی با این سبک موتورسواری ندارند و عملا ظاهر بی ربطی را به راکبین این نوع موتورها میدهد کلاه های نیمه این امکان را به ما میدهد که بتوانیم با هر نوع استایل و مدل موی خاصی که دوست داریم و ممکن است با کلاه های دیگر دچار محدودیت شویم بدون دغدغه استفاده کنیم واز ایمنی لازمه هم برخوردار باشیم.

نکته مهم درباره این سبک

به صورت کلی اگر بخواهیم در مورد کلاه کاسکت نیمه نتیجه‌گیری از بحث خود داشته باشیم به این نتیجه میرسیم که اگر کلاه کاسکت خود را با توجه به سبک و استفاده خود از موتور انتخاب کنیم کلاه های نیمه نه تنها کلاه های نا ایمنی نیستند بشدت میتوانند از اسیب های احتمالی و ضربات شدید از سر راکب محافظت کنند کلاه کاسکت نیمه علاوه بر سبک موتور سواری کروزر که بیشترین شباهت را با ان دارد میتواند برای استفاده دوچرخه سوارانی که به صورت تفننی از دوچرخه و در فضاهای شهری استفاده میکنند و همزمان به دنبال ایمنی سر خود که مهم ترین بخش بدن هر انسان محسوب میشود هستند گزینه مناسبی است که میتوان کلاه های نیمه را به این افراد توصیه کرد به عنوان کلام آخر لازم به ذکر است که کلاه ایمنی در هر سبک و با هر ویژگی که دارد توصیه شده است و ما نمیتوانیم منکر این موضوع باشیم به شرط اینکه کلاه کاسکت با اطلاعات درست و دانش کافی در این حوزه انتخاب شود.

 تیم پشتیبانی استار سیکلت با تجربه تخصصی که در زمینه انواع کلاه کاسکت و دیگر لوازم جانبی داراست با افتخار میتواند شما را در انتخاب و خرید انواع لوازم جانبی موتورسیکلت راهنمایی کند.

سوالات متداول

  • کلاه کاسکت نیمه برای کدام موتور سواران توصیه می‌شود؟ این نوع کلاه برای اسکوتر و هارلی سواران به شدت توصیه می‌شود.
  • ویژگی مهم کلاه کاسکت نیمه چیست؟ این نوع کلاه برای موتور سوارانی که در شهرهای گرم جنوبی و شمالی کشور مانند قشم، کیش، رشت و ... هستند به شدت توصیه می‌شود، زیرا عدم وجود فک و سبک بودن کلاه تا حد زیادی باعث می‌شود احساس گرمای بیش از حد به شما دست ندهد.