کلاه کاسکت SMK

کمی صبر کنید...

آشنایی با برند SMK

شرکت اس ام کی در سال 1976 در هند تاسیس شده است و از همان ابتدا تمرکز به تولید کلاه کاسکت داشته است. البته فعالیت اصلی آن در بازار بین المللی در سال 2015 با قرارداد بستن با طراحان ایتالیایی کلید خورد. اس ام کا با دریافت استاندادرهای جهانی برای کلاه کاسکت‌های تولیدی خود توانسته به بیشتر کشورهای آسیایی و اروپایی راه پیدا کند.

ما موتور سوارن ایرانی نیز تجربه خرید خوبی از محصولات هندی نسبت به چینی داشته‌ایم و همواره کالای هندی را باکیفیت‌تر می‌دانیم. برای مثال موتور NS یا آپاچی را بسیار بیشتر از موتورهای چینی قبول داریم. بر طبق تجربه ما نیز در مدل کلاه کاسکت نیز همچین فرضی وجود دارد و رضایت از خرید کلاه کاسکت‌های SMK نسبت به رقبای چینی خود بالاتر است.

اس ام کی برخلاف دیگر برندهای بازار که معمولا در بازار بین‌المللی مانند اروپا و آمریکا نیستند، نیست و جالب این است با قیمت به‌صرفه‌ای که نسبت به رقبای خود در آنجا دارد فروش بسیار خوبی هم داشته است. 

برای توضیحات بیشتر می‌توانید سایت رسمی SMK را مشاهده کنید: smkhelmets.com


کیفیت ساخت و ویژگی‌های کلاه کاسکت SMK

توجه به جزئیات در ساخت کلاه کاسکت اس ام کی موردی است که تنها در برندهای آمریکایی و ارپایی شاهد آن هستیم. برای مثال پد داخل کلاه کاسکت پارچه‌ای بسیار لطیف است یا تمام قطعات کلاه کاسکت دارای لوگوی SMK هستند که نشان از این است 0 تا 100 این کلاه در کارخانه اس ام کا تولید شده است و بصورت مونتاژ آن را مانند کلاه کاسکت‌های چینی نساخته‌اند.

کلاه کاسکت SMK دارای استاندارد اروپایی ECE است که از اینرو خیال مشتری را بابت کیفیت ساخت و ایمنی آن کاملاً رفع می‌کند. 

چند نکته بسیار مهم در مورد کلاه ایمنی SMK وجود دارد که آن را از رقبای خود چند پله جلوتر میاندازد. اول اینکه لایه میانه کلاه کاسکت که برای محافظت از سر است در SMK کمی ضخیم‌تر است.

 دوم اینکه این برند برای سایزبندی کلاه‌های خود مانند کلاه کاسکت‌های راپیدو یا ردلاین از کاهش یا افزایش پد داخل کلاه استفاده نکرده، در واقع مانند برندهای اروپایی همچون LS2 با تغییر سایز کلاه کاسکت، تمام اجزای آن باطراحی شده است که فیت سر و بدن شما شما شود.

از دیگر خصوصیات کلاه ایمنی SMK می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  • پد داخل کلاه قابل تعویض و ضد حسایت با فناوری RESIL
  • سیستم تهویه عالی با طراحی چند وضعیتی
  • قابلیت نصب طلق ضد بخار برای فصول سرد سال
  • قابلیت نصب میکروفن بلوتوثی به سادگی
  • زاویه دید Ultra wide
  • بسته‌بندی شیک و محکم همراه کاور حمل کلاه و جاسوئیچی
  • دارای استاندارد ECE05 و ECE06 (در ایران تنها SMK دارای گواهینامه 06 است)

همچنین یک نکته مهم این است که لوازم جانبی کلاه کاسکت SMK مانند طلق در بازار بخوبی یافت می‌شود و از این بابت هیچ نگرانی ندارید.

ویژگی و مزایای کلاه کاسکت smk


انواع مدل‌های کلاه ایمنی اس ام کی

در حال حاضر سه کلاس فک ثابت، فک متحرک و ادونچر از کلاه کاسکت‌های SMK در بازار ایران وجود دارد. در این سه مدل شاهد رنگ‌بندی و طرح‌های بسیار مختلف هستیم که تقریباً با هر سلیقه‌ای می‌توانید مدل دلخواه خود را انتخاب کنید.

طراحی ایتالیایی SMK نیز بسیار دقیق و مفید است، جدا از آیرودینامیک بودن تمامی مدل‌ها و جذاب بودن طرح و رنگ مدل‌های آن، نکته جذاب این است بخش زیادی از وزن کلاه کاسکت به خوبی در سر پخش می‌شود و شما احساس سنگینی به هیچ وجه نمی‌کنید.


بصورت کلی قیمت کلاه کاسکت SMK حدوداً 10 الی 20 درصد بیشتر از رقبای چینی خود است که با توجه به کیفیت ساخت و ویژگی‌ها، افزایش بودجه برای خرید آن منطقی بنظر می‌رسد.