پوشاک موتور سواری

کمی صبر کنید...

راهنمای خرید پوشاک و لباس موتورسواری

لباس موتور تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت سواری شما مخصوصاً در مدت‌های طولانی دارد، پس مهم‌ترین نکته این است شما باید احساس راحتی هنگام پوشیدن هر یک از پوشاک بکنید. برای مثال ممکن است شولدر یا پروتکشنی بپوشید که جنس محافظ آن بسیار سفت باشد و باعث شود عملکرد بدن شما خشک یا به اصطلاح رباتی شود. پوشیدن این نوع لباس نتنها ایمنی شما را بالا نمی‌برد بلکه خطرناک نیز است.

همچنین برای بالا رفتن ایمنی سعی کنید لباسی را تهیه کنید که رنگ روشن دارد یا اگر تیره است دارای خط‌های شبرنگی باشد تا در تاریکی نیز توجه سایر رانندگان را جلب کند.


مزیت استفاده از لباس موتور

کاملاً بدیهی است که شما با پوشیدن این نوع لباس‌ها ایمنی خود را بسیار بالا می‌برید و در صورت تصادفات احتمالی ایمنی بیشتری دارید و آسیب کمتری می‌بینید. علاوه بر ایمنی شما به عنوان یک موتور سوار حرفه‌ای با استفاده از این نوع پوشش‌ها استایل بسیار بهتر و زیباتری خواهید داشت.

بیشتر راکبان تنها در فصول سرد سال اقدام به پوشش البسه موتورسواری می‌کنند اما باید توجه کنید همواره یک موتور سوار در معرض خطر تصادف است پس بهتر است شما پوشش‌های زانوبند، بازوبند، نخاع بند را حتی در تابستان نیز استفاده کنید.


انواع پوشاک موتور سواری

بطور کلی این نوع پوشاک برای چند کاربرد طراحی شده‌اند که به شرح زیر است:

  • مسابقه‌های ریسینگ موتور
  • مسابقات ورزشی کراس
  • مسافرت با موتور 
  • امور شهری و سبک

برای مثال استفاده از بادگیر برای امور ریس مناسب نیست، از طرفی شما با پوشش‌های سنگین ریسینگ نمی‌توانید ساعات طولانی رانندگی کنید. 


فروشنده لباس موتور

استار سیکلت یکی از محدود فروشندگان لباس مخصوص موتور سواری است و با فروش طیف وسیعی از این نوع لباس‌ها بصورت کامل نیاز هر راکبی را پوشش می‌دهد.


یادتان نرود!

باید توجه کنید مهم‌ترین پوشش هنگام موتور سواری 100% کلاه کاسکت است پس قبل از خرید هر نوع لباسی اقدام به خرید یک کلاه استاندارد و مناسب فعالیت خود بکنید تا از جان خود محافظت کنید.