کلاه کاسکت

کمی صبر کنید...

خرید کلاه کاسکت

در خرید کلاه کاسکت چه حضوری چه آنلاین سه پارامتر اصلی را باید توجه کنید.

 1. نوع
 2. مارک
 3. سایز

عدم دقت به یکی از موارد بالا می‌تواند به خریدی بد برای شما بیانجامد. در ادامه علاوه بر نکات بالا نکات کلیدی زیادی که در فروش کلاه کاسکت موتور طی چندین سال بدست آورده‌ایم را بخوانید.


انوع کلاه کاسکت

شاید در گذشته فقط به کلاه پلاستیکی که جنس آن سخت بود Helmet گفته می‌شد اما امروزه با بزرگ شدن صنعت موتورسیکلت دنیای کلاه کاسکت یا همان کلاه ایمنی بسیار بزرگ شده است. تقریباً برای هر هدفی می‌توانید کلاه متناسب با نیاز خود را پیدا کنید. 

در پایین می‌توانید کاربر اصلی هر یک از دسته کلاه کاسکت‌ها را مشاهده کنید:

 • فک ثابت: موتورسواری حرفه‌ای با سرعت زیاد - مناسب موتورهای کلاس ریس
 • فک متحرک: امور روزمره در کنار موتور سواری نیمه‌حرفه‌ای - مناسب موتورهای ریس و نیکد
 • بدون فک: امور روزمره و شهری - مناسب هر نوع موتوری
 • وسپایی: امور روزمره و شهری - مناسب موتورهای وسپا و موتورهای کلاسیک
 • کراسی: مسابقات کراس و مسافرت - مناسب موتورهای تریل و کراس

برترین برندها

با وجود بازار به وجود آمده بعد از انتخاب نوع کلاه انتخاب برند کلاه کاسکت است. شما باید با توجه به بودجه خود بهترین مارک را از لحاظ ایمنی انتخاب کنید. خوشبختانه در استارسیکلت سعی بر این شده برندهایی به فروش برسد که معتبر هستند و چندین سال است که در بازار شناخته شده هستند. از جمله این برندها می‌توان به Redline (ردلاین)، Rapido (راپیدو)، LS2 (ال اس تو)، Shoei (شویی) و..... اشاره کرد. اما بین این شرکت‌ها SHARK, AGV, LS2, AIROH, SHOEI در رده جهانی و حتی در مسابقات حرفه‌ای موتور سواری استفاده می‌شوند و محبوب خریداران هستند.


راهنمای انتخاب سایز

سایز کلاه کاسکت ها بر اساس بیشترین محیط سر تعیین می‌شود که می‌توانید اندازه مناسب سر خود را با راهنمای زیر مقایسه کنید.

انتخاب سایز کلاه کاسکت

توجه: همه شرکت‌ها بر اساس سایزبندی بالا محصولات خود را تولید نمی‌کنند پس اگر شکی در انتخاب سایز داشتید پس از اندازه‌گیری سر خود با متر و انتخاب کلاه درون سایت با ما تماس بگیرید.


ویژگی کلاه کاسکت استاندارد

کلاهی استاندارد است که طراحی آن به گونه‎‌ای باشد تا روی سر سنگینی نکند و از طرفی به صورت کامل فیکس سر بشود. آلیاژ مورد استفاده در کلاه‌های استاندارد معمولاً ABS است. یکی از مهم‌ترین نکات این است کلاه کاسکت باید زاویه دید 125 درجه را برای راکب ایجاد کند تا باعث کاهش دید در هنگام موتور سواری نشود. توجه کنید کلاه کاسکتی خوب نیست که نشکند بلکه کلاهی خوب و استاندارد است که بتوانید ضربه اولیه با شدت زیاد را بصورت کامل حتی با شکستنش خنثی کند تا از سر محافظت کامل کند. همچنین توجه کنید کلاه‌هایی که نشان استاندارد (چه داخلی چه خارجی) ندارند را به هیچ عنوان خریداری نکنید.


فروشگاه کلاه کاسکت موتور

استارسیکلت بیش از 200 کلاه کاسکت در انواع مدل‌ها و برندها در طرح‌های ساده، اسپرت و .... به فروش می‌رساند که نیاز هر راکبی برای هر استفاده‌ای و سلیقه‌ای پوشش می‌دهد. فروش ما بصورت اینترنتی است ولی می‌توانید به پخش ما در میدان گمرک برای تعیین سایز و مشاهده مدل‌ها از نزدیک مراجعه کنید.


قیمت کلاه کاسکت

قیمت کلاه ایمنی موتور سیکلت از مبالغ بسیار کم مانند 50.000 تومان شروع و به مبالغی نسبتاً بالا 30.000.000 تومان می‌رسد. دلیل اصلی اختلاف قیمت کلاه‌ها به دلیل آلیاژ استفاده شده در آن‌ها است پس نباید انتظار داشته باشید که کلاه ایمنی 100.000 تومانی در تصادفات عملکردش مشابه چند میلیونی باشد. سعی کنید کلاه‌کاسکتی خریداری کنید که استانداردهای روز دنیا را مانند DOT داشته باشد.


در کنار کلاه ایمنی

همانطور که می‌دانید در هنگام تصادف تمام بدن شما در معرض آسیب است، پس بهتر است علاوه بر کلاه کاسکت به خریداری لوازم ایمنی موتورسواری که در پایین آورده شده است نیز فکر کنید:

 • پوشاک موتورسواری
 • دستکش موتورسواری
 • شولدر موتورسواری

همچنین یادتان نرود برای فرزندان نیز کلاه کاسکت مناسب تهیه کنید، زیرا سر کودکان حتی از بزرگسالان نیز آسیب پذیرتر است. برای مشاهده کلاه کاسکت کودک به لینک مربوطه مراجعه کنید.