دسته‌بندی

لاستیک موتور سیکلت

کمی صبر کنید...

دسته‌بندی

راهنمای خرید لاستیک موتور سیکلت

برای انتخاب بهترین لاستیک یا تایر موتور می‌بایست به چند نکته بسیار مهم دقت کنید که در پایین آنان را ذکر کردیم.

سایز: ابتدا از همه باید به سایز لاستیک فابریک موتورتان که توسط شرکت داده شده است دقت کنید، توجه کنید مناسب‌ترین سایز برای موتورتان 100% همان سایز لاستیک فابریک موتور است. همانطور که می‌دانید لاستیک جلو موتور پهنا کمتری و لاستیک عقب پهنا بیشتری دارد تا فرمان‌پذیری موتور بهتر باشد. معمولاً موتور سیکلت‌های رایج بازار سایز لاستیکی بین 70 تا 180 دارند.

مارک: نکته مهم انتخاب برند تایر است، در ایران معروف‌ترین تولیدکننده لاستیک موتور ایران یاسا است. قیمت ایران یاسا نسبت به کیفیت قابل قبول است، البته ما به شما خرید لاستیک خارجی مانند پیرلی خریداری کنید.

تاریخ تولید: شاید فکر کنید چرا یک مدل لاستیک قیمت بسیار متفاوتی در بازار دارد؟ جواب این است که تاریخ تولید و انقضا متفاوتی دارند. حتماً و حتماً سعی کنید لاستیک سال را خریداری کنید زیرا اگر از تاریخ تولید آن زیاد بگذرد احتمال خرابی به صورت ناگهانی بوجود می‌آورد و باعث تصادف می‌شود.

مدل: لاستیک‌ها در انواع گسترده‌ای تولید می‌شوند که شما با توجه به نیاز خود باید بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید، لیست برخی از انواع لاستیک موتور:

  1. لاستیک موتور ریس(عاج بسیار کم)
  2. لاستیک موتور کراس(عاج زیاد و طراحی خاص)
  3. لاستیک موتور شهری
  4. لاستیک برفی و بارانی(عاج زیاد)
  5. لاستیک پیست(بدون عاج با طراحی صیقلی)
  6. لاستیک پهن(عاج معمولی با پهنا بالاتر از 180)

توجه: همه مدل‌ها دارای دو نسخه تیوبلس و تیوب‌دار هستند که به شما توصیه می‌کنیم نوع تیوبلس یعنی بدون تیوب آن را به دلیل امنیت بالاتر و دوام بیشتر خریداری کنید.


قیمت لاستیک

قیمت تایر رابطه مستقیمی با موارد بالا که گفتیم دارد. برای مثال در حالتی که لاستیک تایلندی، تولید سال و پهنا زیاد داشته باشد، شما باید بیشتر از دو برابر حالتی مانند ایرانی، ساخت سال قبل و نازک باشد هزینه پرداخت کنید. اما بصورت کلی قیمت لاستیک موتور ایرانی زیر 1 میلیون تومان و خارجی بالای 1 میلیون تومان است.

توجه: از سال 98 متاسفانه به دلیل تحریم لاستیک، واردات لاستیک خارجی تا حد بسیار زیادی محدود شد به همین دلیل هم قیمت بالایی را شاهد هستیم و هم سال ساخت لاستیک خارجی ممکن است قدیم باشد، البته با توجه به موتور خود شاید استفاده از لاستیک خارجی تولید 2019 برای شما بهتر از لاستیک ایرانی ساخت امسال باشد.


فروشنده لاستیک موتور

استار سیکلت فروشنده لاستیک موتور برندهایی خارجی و ایرانی برای انواع موتور سیکلت‌های بنلی، آپاچی، ویگو، کلیک، یاماها و .... است و تمام مدل‌های خود را با پایین‌ترین قیمت در بازار بفروش می‌رساند.


در صورتی که در مورد انتخاب لاستیک مناسب موتور خود سوالی دارید با ما تماس بگیرید.