کلاه کاسکت فک ثابت

کمی صبر کنید...

مزایا خرید کلاه فک ثابت

ایمن‌ترین نوع کلاه کاسکت 100% فک ثابت یا همان ریس است. در مسابقات رسمی MOTO GP نیز از این نوع کلاه‌ها استفاده می‌کنند که نشان از ایمن بودن این نوع کلاه است. به آن دسته از افرادی که بصورت حرفه‌ای موتور سواری می‌کنند (برای مثال دارای موتورهای سنگین، موتورسیکلت کلاس ریس و.... هستند) کلاه کاسکت فک ثابت را پیشنهاد حتماً می‌کنیم.

حتی اگر موتور سیکلت‌های ادونچر و حتی اسکوترهایی مانند Nmax یا ADV دارید خرید کلاه کاسکت فک ثابت برای شما هم مناسب است و می‌توانید ایمنی بیشتری نسبت به خرید کلاه بدون فک برای خود فراهم کنید.


معایب کلاه کاسکت فک ثابت

در استفاده روزمره استفاده از کلاه فک ثابت کمی می‌تواند آزاردهنده باشد. برای مثال در فصول گرم استفاده طولانی از آن می‌تواند شما را نسبت به کلاه کاسکت بدون فک کلافه کند. همچنین در سرما اگر کلاه استاندارد نباشد استفاده از آن باعث کاهش دید شما (به علت بخار) خواهد شد. پوشیدن این کلاه برای افراد عینکی هستند نسباتاً سخت است.

 همچنین در هنگامی که میخواهید تماسی را پاسخ دهید حتماً باید کلاه را کامل از سر خود در بیاورید البته می‌توانید برای حل این مشکل اقدام به خریداری میکروفن بلوتوثی کلاه کاسکت کنید. اگر به دنبال کلاهی شهری‌تر هستید می‌توانید به مدل‌های کلاه کاسکت فک متحرک نگاهی بیاندازید ولی بدیهی است این نوع کلاه ایمنی کمتری نسبت به فک ثابت دارد.


فروش بهترین برندهای کلاه ایمنی فک ثابت

استار سیکلت مفتخر است که تنوع برند زیادی در این دسته کلاه کاسکت دارد. از برترین و معروف‌ترین شرکت‌های تولیدی این نوع کلاه می‌توان به LS2 (ال اس تو)، AGV (ای جی وی) اشاره کرد که متاسفانه قیمتی نسباتاً غیر منطقی برای یک موتور سوار غیر حرفه‌ای دارند.

اما برندهایی مثل SMK (اس ام کی)، Redline (ردلاین) و Rapido (راپیدو) نیز در بازار وجود دارند که کیفیت آنان نیز بسیار بالا است و برای موتور سواران عادی نیز خرید آنان بسیار معقول‌تر است. در ضمن در بین برندهای بالا برند هندی SMK توصیه ما برای مدل‌های فک ثابت است زیرا هم امکانات بیشتری نسبت به رقبا دارد و هم دارای استاندارد ECE اروپا است.


قیمت کلاه موتور فک ثابت

قیمت کلاه کاسکت ثابت از 300.000 تا 20.000.000 میلیون است بنابراین شما باید با توجه به اهداف و بودجه خود مدلی را انتخاب کنید. توجه کنید کلاه کاسکتی خریداری کنید تا دارای استاندارهای روز دنیا مانند DOT یا ECE باشد تا در هنگام تصادفات با احتمال بیشتری از جان شما محافظت کند.

به صورت کلی اگر می‌خواهید یک خرید معقول و مطمئن داشته باشید برای مدل‌های فک ثابت باید سه تا پنچ میلیون هزینه کنید تا کلاهی که می‌خرید بادوام بالا باشد.


طرح‌ها و مدل‌ها

تنوع رنگ و طرح کلاه ایمنی موتور فک ثابت بسیار زیاد است، از طرح‌های ساده و تک رنگ گرفته تا طرح‌های شلوغ و پر زرق و برق را می‌توان میان آن‌ها یافت. اما محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین طرح‌ها معمولاً اسپرت و ریسینگ هستند که در طراحی آن از سه رنگ استفاده شده است.