یکی از حساس و پیشرفته‌ترین سبک‌های کلاه کاسکت نوع ادونچر است. کلاه کاسکت ادونچر (Adventure Helmet) مخصوص مسافرت تولید شده است. تقریبا تمام ویژگی‌های هر مدل کلاه ایمنی را در این سبک کلاه کاسکت می‌توان مشاهده کرد. از این رو خرید کلاه کاسکت مسافرتی نکات زیاد و حساسی دارد.


ویژگی‌های کلاه کاسکت مسافرتی (ادونچر)

برای طی کردن مسافرت طولانی با موتورسیکلت باید کلاه کاسکتی داشته باشید که راحتی زیادی داشته باشد و روی سر سنگینی نکند. از اینرو این سبک کلاه ایمنی علاوه بر اینکه مانند کلاه کاسکت کراسی وزن کمی دارد، مانند سایر کلاه‌ها دارای شیلد است. 

اهمیت طلق برای کلاه کاسکت مسافرتی

علاوه بر راحتی، ایمنی کلاه کاسکت در جاده و اتوبان‌ها خارج از شهر اهمیت بسیاری دارد. این سبک کلاه معمولا پوسته خارجی بسیار مقاومی دارد. برای پیشگیری از تصادف زاویه دید گسترده این سبک کلاه بسیار اهمیت دارد. نقابدار بودن این نوع کلاه نیز باعث می‌شود در روزهای آفتابی نور به چشم شما نتابد تا دید شما کاهش پیدا کند.

از آنجا که در هنگام مسافرت کلاه کاسکت روی سر راکب برای مدت طولانی می‌ماند، سیستم تهیه و کانال‌های ورودی و خروجی هوا باید عملکرد بسیار خوبی داشته باشند. معمولا این سبک کلاه کاسکت‌ها سه کانال تولید می‌شوند.

کلاه کاسکت مناسب مسافرت


بهترین کلاه کاسکت مخصوص مسافرت

بیشتر از یکی دو سال نیست که موتورسیکلت‌های کلاس ادونچر در بازار ایران مورد اقبال قرار گرفته‌اند. طی این مدت کلاه کاسکت‌های کمی وارد بازار شده‌اند. از طرفی در دنیا نیز تولیدکننده کلاه مسافرتی به دلیل خصوصیات زیاد و ظرافت در تولید بسیار محدود هستند پس نباید انتظار تنوع زیادی در بازار ایران را توقع داشته باشیم.

کلاه کاسکت SMK مناسب مسافرت

از بین کلاه کاسکت‌های مسافرتی در ایران SMK Hybrid دارای کیفیت ساخت و ویژگی‌های بسیار گسترده‌ای است. این کلاه کاسکت ساخت کشور هند و طراحی شده توسط دیزاینرهای ایتالیایی است. 

ویژگی‌های منحصر به فرد SMK هیبرید

  • فک جداشونده

این ویژگی هم باعث شده است وزن این کلاه کاسکت بسیار کم شود هم شما بتوانید آن را در شهر به صورت کلاه کاسکت بدون فک استفاده کنید.

  • زاویه دید گسترده (Ultra Wide)

همانطور که گفته شد زاویه دید برای رانندگی در جاده و محیط‌های وسیع بسیار اهمیت دارد. کلاه کاسکت SMK هیبرید زاویه بسیار گسترده‌ای هم بصورت افقی و عمودی برای موتورسوار فراهم می‌کند.

  • نصب طلق ضد بخار

در هنگام سفر احتمال بسیار زیادی دارد در جاده‌ای باشید که آب و هوا به یکباره سرد شود. سرد شدن و هوا باعث می‌شود طلق کلاه ایمنی بخار بگیرد که بسیار خطر آغرین برای شماست. امکان نصف طلق یا ویزور ضد بخار برای کلاه کاسکت ادونچر بسیار ضروری است که کلاه SMK از آن بهره می‌برد.

کلاه کاسکت SMK هیبرید

  • نصب میکروفن بلوتوثی

در مسافت‌های طولانی احتمالا گوش دادن آهنگ بسیار دل‌نواز باشد. همچنین اگر بصورت دسته جمعی سفر می‌روید بخواهید صحبت داشته باشید با همسفران خود و نیاز نباید هر دفعه متوفق شوید.

  • آفتابگیر جداشونده

داشتن آفتابگیر برای کلاه کاسکت ادونچر بسیار مهم است ولی مزیت کلاه کاسکت SMK در این است آفتابگیر آن براحتی قابل جدا شدن است و در شب می‌توانید آن را در آورید.

  • سیستم تهیه و مقاومت دربرابر نفوذ باد

از مزیت‌های مهم کلاه کاسکت ادونچر کانال‌های هوای مناسب است که اولا به بهترین نحو باد را در سر راکب بچرخاند، دوما صدای شکافتن باد در گوش نبپیچد. در کلاه کاسکت هیبرید بخوبی این ویژگی را مشاده می‌کنید.


مشاهده انواع کلاه کاسکت ادونچر


نسبت به خصوصیات مطرح شده قیمت کلاه کاسکت ادونچر اس‌ام‌کی مقرون‌به‌صرفه و نسبت به رقبای خود بسیار مناسب است.

در بازار برندهای دیگری مانند راپیدو و LS2 نیز کلاه کاسکت مسافرتی به بازار عرضه کرده‌اند اما بیشتر ویژگی‌های مطرح شده را دارا نیستند.