دنیای کلاه کاسکت دنیای جذابی است، هرسال برای ایمنی و راحتی بیشتر مخاطبان این نوع از کلاه‌ها دانش و تکنولوژی بیشتر و بیشتر به کمک میاید و مدام و مداوم محصولات تازهای تولید می‌شود که هر کدام انقلابی در دنیای بهترین کلاه کاسکت موجود ایجاد میکنند.

 دانش روز، فیزیک، شیمی و ریاضی همانطور که به کشف منظومه‌ شمسی می‌رود به دنبال این پرسش است که کدام کلاه کاسکت میتواند بهترین باشد. این سؤال، محصولات بسیاری را وارد بازار کرده که در این مقاله گریزی به آنها خواهیم داشت.

پس بیایید به دنیای کلاه کاسکت‌ها گریزی بزنیم و بهترین گزینه‌های موجود در بازار جهانی را با هم بشناسیم و ببینیم کدام نوع از انواع کلاه کاسکت‌ها بهترین هستند و بهترین‌ها دقیقاً چه ویژگی‌هایی دارند؟ 


کدام شاخصه یک کلاه کاسکت را بهترین می‌کند؟

پیش از ورود اما بد نیست به این سؤال پاسخ دهیم که کدام مؤلفه در بازار جهانی به عنوان اصلی‌ترین شاخصه بهترین کلاه کاسکت موجود در جهان مدنظر قرار میگیرد. چه ویژگی‌های بهترین کلاه کاسکت را تعریف کرده و توجه به چه نکاتی یک کلاه کاسکت را از دیگری متفاوت میسازد.

بهترین کلاه کاسکت

سه مولفه اصلی تهویه مطبوع، ضربه‌پذیری و وزن مؤلفه اصلی یک کلاه کاسکت شماره یک به حساب میایند، که اندکی به این شاخصه‌های خواهیم پرداخت.  


  • تهویه مطبوع هوا:

 یک کلاه کاسکت عادی بردارید و بر سر بگذارید، اگر درست طراحی نشده باشد، در کمتر از پنج دقیقه احساس وجود رطوبت و دم بالا در کلاه آزارتان میدهد. از خودتان میپرسید موتورسوارها چطور ساعت‌ها این نوع کلاه‌ها را بر سر و صورت خود نگه میدارند.

  • ضربه پذیری:

 هر موتورسوار ولو در یک آمد و شد خیابانی امکان ورود ضربه به سر و بدن را دارد. می‌تواند یک افتادن ساده سر را دچار آسیب کند. ازاین‌رو کلاه کاسکتی در زمرهی بهترین‌ها تعریف می‌شود که بهترین ضربه پذیری را از خود نشان دهد. تکنولوژی این روزها ما را به جایی برده که کلاه‌ها در مقابل سخت‌ترین ضربات ایستادگی فوق‌العادهای از خود نشان میدهند.

  • وزن مناسب:

 وقتی از بهترین کلاه کاسکت حرف میزنیم، در وهله اول توقع داریم که این کلاه‌ها راحتی ما را فراهم آورند. وقتی زمان طولانی با موتور سیکلت‌تان سفر میروید و یا مکرراً از جایی به جایی می‌روید، نمی‌توانید هرچند دقیقه یکبار نفسی تازه کنید، رفع خستگی کرده و مسیر را ادامه دهید. شما ازاین‌رو به کلاه کاسکتی نیاز دارید که وزنش را بر تن به عنوان وزن اضافه تحمل نکنید.لیست بهترین کلاه کاسکت در سال ۲۰۲۲


AGV K6

کلاه کاسکت AGV K6

این کلاه کاسکت فول فیس یکی از بهترین‌های روز بازار بوده، ایمنی فوق‌العادهای داشته و AGV این محصول را تولید کرده است. این کلاه در رده کلاه کاسکت‌های خیابانی قابل تعریف است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کلاه کاسکت وزن آن است. وزن این محصول به حدود یک کیلو و سیصد گرم میرسد که در قیاس با انواع مشابه خود وضعیت مطلوبی دارد. در پوسته این کلاه از الیاف آرامید کربن استفاده شده و این ترکیب یعنی وزن کم، ایمنی بالا.

چهار پوسته رویی و پنج لایه آستر و نیز حالت آیرودینامیکی، این کلاه را تبدیل به یکی از مستحکم‌ترین‌ها کرده و توانایی این کلاه کاسکت در دریافت گواهی ECE این محصول را به گروه بهترین‌ها پیوند داد.

گواهی ECE که مخفف Economic Commission for Europe است، مهمترین گواهی در زمینهی ایمنی یک کلاه کاسکت در سراسر دنیا است. شیشه کلاه کاسکت از لنز Pinlock بهره میبرد. این لنز بسیار بسیار شفاف است و دید شما به دنیای بیرون را تغییری نمیدهد. این لنز لبه‌های سیلیکونی داشته و در پین‌های پلاستیکی به خوب چفت میشود. هم مساله هواگیری نخواهید داشت و هم مساله استحکام. همه‌ی اینها باعث می‌شود، این محصول بهترین کلاه کاسکت خیابانی سال ۲۰۲۲ شناخته شود.Bell Moto 10

کلاه کاسکت Bell Moto 10

اگر اهل آفرود هستید و به دنبال کلاه کاسکت کراس می‌گردید، Bell Moto 10 بهترین گزینه شماست و امسال در بالاترین سطوح مسابقات از آن استفاده شده است. در همین ابتدا خوب است به این نکته اشاره کنیم که یکی از بهترین موتور سواران جهان یعنی کامرون ماکادو امسال از این کلاه کاسکت در مسابقات استفاده کرد و حین استفاده از آن در آتلانت و حین مسابقه یک تصادف بسیار شدید داشت. او اما توانست هم مسابقه را ادامه دهد و هم در این مسابقه سوم شود.

این بهترین کلاه کاسکت آفرود موجود، از تکنولوژی‌های با عنوان MIPS استفاده میکند. این تکنولوژی برای جلوگیری از آسیب به مغز حین چرخش سریع سر استفاده شده و یکی از بروزترین تکنولوژی‌های ممکن است. در واقع این تکنولوژی این فرصت را می‌دهد که در صورت ورود ضربه شدید برآمده از غلط خوردن، سر حالت ثابت خود را حفظ کرده و به نقاط مختلف سر و گردن آسیب نرسد.

این محصول دارای پوسته سه هزار کربنی بوده و بسیار هم سبک است. کلاه کاسکت Bell Moto 10 توانسته انواع و اقسام گواهینامه‌ بین‌المللی را از آن خود کند. حین استفاده از این کلاه کاسکت میتوانید اکثر عینک‌های موجود در بازار را هم استفاده کنید.


Sedici Strada II

کلاه کاسکت Sedici Strada II

یکی دیگر از بهترین کلاه کاسکت های موجود در بازار کلاه کاسکت Sedici Strada II است. این کلاه از جنس فایبرگلاس ساخته شده و دارای پوسته کولار است. این یعنی هم مستحکم است و هم بسیار سبک. این کلاه کاسکت که در اندازه‌ها و اشکال متنوعی از منظر گرافیکی وارد بازار شده، مشتریان پروپاقرصی دارد.

خوب است بدانید این محصول هم دارای گواهینامهی ECE است. آفتابگیر کشویی دارد و یک محافظ صورت فوقالعاده. جالب است که یک سیستم بلوتوث هم برای این کلاه کاسکت تعبیه شده. این کلاه کاسکت فول فیس، قیمت معقولی در مقایسه با نمونه‌های مشابه خود داشته که باعث شده تبدیل به یکی از بهترین‌ها شود.


Shoei Neotec 2

کلاه کاسکت Shoei Neotec 2

اگر به دنبال کلاه کاسکت مدولار یا ماژولارمیگردید، این کلاه یکی از بهترین گزینه‌های شماست. بسیاری درباره ماژولار بودن کلاه اشتباه فکر می‌کنند. وقتی میگوییم یک کلاه کاسکت مدولار است یعنی کلاه کاسکت هم به صورت فول فیس و تمام صورت قابل استفاده هست و هم میتواند باز شده و از حالت تمام صورت خارج شود.  

در این محصول آفتابگیر داخلی، تهویه عالی، محافظ صورت به شکل Pinlock و بلوتوث تعریف شده است. این محصول را هم در لیست بهترین‌های خود جا دهید.


HJC i90

کلاه کاسکت HJC i90

در فهرست بهترین کلاه کاسکت از نوع مدولار حتما با HJC i90 روبه‌رو می‌شوید. این محصول از نظر اقتصادی به صرفه است و در پوسته خود از پلی کربنات بهره میبرد. دریچه چشمی بزرگی داشته و آفتابگیر داخلی دارد. محافظ صورت آن تک لمسی است و می‌تواند با یک اشاره کوچک به خوبی جابه‌جا شود. 

این محصول در سایزهای مختلفی قابل عرضه است. در این کلاه کاسکت سیستم تهویه گستردهای منهای ضد رطوبت‌های فضای داخلی تعبیه شده و امکان ارتباط بلوتوثی بر روی آن تعریف موجود است. این کلاه کاسکت همچنین گواهینامه‌های متعدد ایمنی را به دست آورده و توانسته با حفظ قیمت رقابتی خود به عنوان یکی از بهترین‌ها در سال ۲۰۲۲ خودش را معرفی کند. 


Arai XD-4

کلاه کاسکت Arai XD-4

اگر به دنبال بهترین کلاه کاسکت ادونچری هستید، این گزینه بهترین برای شماست. شکل ادونچری یعنی حالت میان‌های بین آفرود و خیابانی. شما در کلاه‌های ادونچری هم راحتی کلاه‌ خیابانی را تجربه می‌کنید و هم امنیت کلاه آفرود را !

در این محصول هم از تهویه فوقالعاده برخوردار هستید و هم بخشهای مختلف کلاه کاسکت را به انتخاب خودتان جابه‌جا می‌کنید. این محصول هم آیرودینامیک است. اما آنچه که این محصول را خاص و یگانه و البته گران قیمت می‌کند، دستساز بودن آن است.

کلاه کاسکت Arai XD-4 توانست گواهینامه SNELL M2020 را هم از آن خود کند. این گواهینامه را انجمنی غیر تجاری که مساله‌اش سلامتی موتور سواران است صادر کرده و یکی از معتبرترین گواهینامه‌های بین‌المللی مرتبط به کلاه کاسکت در زمینه ایمنی به شمار میرود.


Bell MX-9 Adventure

کلاه کاسکت Bell MX-9

اگر به دنبال محصولی میگردید که هم یک ادونچری درجه یک باشد و از طرفی در فهرست بهترین کلاه کاسکت سال ۲۰۲۲ هم قابل تعریف باشد و نیز از منظر قیمت هم وضعیتی معقولی داشته باشد، این گزینه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست.

Bell MX که وزن معقول و سبکی دارد، نزدیک به یک کیلو و ششصد گرم است و به خوبی میتواند در بازار جهانی با بهترین‌ها رقابت کند.

این کلاه که بینهایت محکم و مستحکم است، پوسته پلی کربنات دارد و در اندازه‌های متنوعی به بازار عرضه شده. لبه‌ی قابل جابه‌جایی و نمای بسیار وسیع از دیگر ویژگیهای این محصول است. هر نوع عینک را نیز بدون نیاز به برداشتن محافظ صورت میتوانید بر این کلاه کاسکت بینظیر تعبیه کنید.


مطلب مرتبط: آشنایی با استانداردهای کلاه کاسکت


آیا بهترین کلاه کاسکت‌ها در ایران قابل خریداری هستند؟

آنچه که معرفی شد بهترین‌های روز دنیا هستند و طبعاً بسیاری در ایران هم تمایل دارند که از این نوع محصولات بهره ببرند. واقعیت این است که تفاوت ارز باعث شده دسته قابل توجهی از این نوع محصولات برای غالب مصرف کنندگان داخلی پرهزینه به حساب آیند. عدم خرید خریداران باعث شده که صاحبان کسب و کار و واردکننده‌ها نیز وارد کردن این نوع محصولات را به صرفه ارزیابی نکنند و به آن تمایل نشان ندهند.

به همین علت است که اگر اهل توجه به بهترین کلاه کاسکت بوده و بازار این کلاه‌ها را در این بررسی کرده باشید، خیلی زود درمییابید که انواع بسیار محدودی از برندهای مطرح مانند LS2 در ایران فعال هستند و طیفی از کلاه کاسکت‌های مرتبط به آنها در دسترس است و انواع متنوع دیگر در ایران قابل دسترسی نیستند.

این موضوع اما بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید این محصولات را خریداری نمایید! اگر به دنبال یکی از انواع کلاه کاسکت‌های معرفی شده هستید می‌توانید خیلی ساده با استار سیکلت ارتباط گرفته و تقاضای وارد شدن یکی از کلاه مد نظرتان را ثبت بفرمایید.

خرید بهترین کلاه کاسکت های جهان

حتی اگر کلاهی که میخواهید در لیست فوق موجود نیست هم این امکان را دارید که به سادگی آنچه که مد نظر دارید را ثبت کرده و استار سیکلت بلافاصله برای خریداری کردن و انتقال این محصول برای شما اقدام خواهد کرد. هرچند باید این موضوع را در نظر بگیرید که بهتر است از برندهایی خرید کنید که در بازار ایران موجود هستند، چرا که در  غیر این صورت با مساله لوازم جانبی مواجه خواهید شد.


سعی شد در این مقاله با گذری بر بهترین‌های کلاه کاسکت در سال 2022 تصویری از این کلاه‌ها به شما ارائه شود تا هم با تولیدات روز دنیا آشنا شوید و هم در صورت نیاز برای خرید آنها از استار سیکلت اقدام نمایید.