موتورسیکلت‌ها از جمله وسایل نقلیه ای هستند که کارایی بسیار زیادی دارند. به خصوص اگر در شهر شلوغ و بزرگی مانند تهران زندگی می‌کنید، داشتن یک موتورسیکلت کمک زیادی به رفت و آمد شما خواهد کرد. با توجه به تنوع محصولی این وسایل نقلیه، طبیعی خواهد بود که با طیف گسترده‌ای از قیمت ها نیز مواجه باشیم. از این رو پیدا کردن یک موتورسیکلت ارزان برای افرادی که قصد خرید یکی از این وسایل را دارند، ضروری خواهد بود. ما در این مطلب قصد داریم تا 6 موتور سیکلت ارزان ولی با کیفیت با قیمت زیر 80 میلیون را به شما معرفی کرده تا در صورت لزوم، از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید.


خرید موتورسیکلت ارزان

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که هر چقدر پول بدهی، آش می خوری؟! باید اشاره داشت که این جمله در خصوص خرید هر نوع وسیله‌ای، از جمله موتورسیکلت نیز صدق می کند. در واقع موتورسیکلت ها دارای تنوع مدلی بسیار زیادی هستند. از موتورهای سنگین گرفته تا موتورهای برقی همگی رنج قیمتی متفاوتی دارند. طبیعی است که هر چه قیمت موتور پایین‌تر بیایید، قابلیت‌ها، امکانات، قدرت و ویژگی‌های آن نیز کاهش پیدا می کند. البته در این مورد، نباید سال ساخت موتور را هم فراموش کرد.

اما منظور ما در خصوص موتورسیکلت ارزان، موتورسیکلت های نو و تازه‌ای است که قیمت پایین‌تری نسبت به سایر موتورسیکلت‌های موجود در بازار دارند. در صورتی که هدف شما از خرید موتورسیکلت، تنها گشت و گذار و رفت و آمدهای ساده در سطح شهر است، شاید لازم نباشد تا برای خرید یک موتور، هزینه های سنگینی را در نظر بگیرید. از این رو ما در ادامه قصد داریم تا به معرفی موتور زیر 80 میلیون پرداخته و شما را با بهترین موتورهای ارزان موجود در بازار، آشنا کنیم.


- کویر S1 (طرح ویو)

موتور سیکلت طرح ویو

یکی از موتورسیکلت های ارزان و زیر 80 میلیون بازار، که عملکرد و امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد، موتورسیکلت کویر S1 (طرح ویو) است. این موتورسیکلت ارزان دارای حجم سیلندر 125 سی سی بوده و حداکثر توان آن نیز 8.08 اسب بخار است. گنجایش سیستم سوخت رسانی کویر S1 (طرح ویو) برابر با 4 لیتر بوده و جعبه دنده آن 4 سرعته است. البته به تمامی ویژگی های این موتورسیکلت، باید ظاهر جذاب و زیبای آن را اضافه کرد. کویر S1 (طرح ویو) می تواند یک موتورسیکلت بسیار مناسب برای افرادی باشد که به دنبال موتور زیر 80 میلیون می‌گردند.


- هوندا CDI 125

موتور سیکلت طرح هوندا

یکی از محبوب‌ترین موتورسیکلت‌هایی که در بازار ایران وجود دارد، موتورسیکلت هوندا CDI 125 است. این موتورسیکلت جذاب یک موتورسیکلت ارزان شناخته می شود که قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای دارد. اما از سوی دیگر، می تواند امکانات و ویژگی‌های متنوعی را در اختیار شما قرار دهد. هوندا CDI 125 که توسط شرکت کویر موتور تولید و روانه بازار می شود، دارای حجم سیلندری برابر با 124 سی‌سی بوده که می تواند 10 اسب بخار قدرت داشته باشد. 

جعبه دنده این موتوسیکلت 4 سرعته بوده و با این که سروصدای زیادی را تولید می کند، اما می تواند یک سواری بسیار نرم و مناسب را برای سرنشینان خود به ارمغان بیاورد. ظرفیت مخزن هوندا CDI 125 برابر با 6 لیتر بوده و به صورت متوسط در هر 100 کیلومتر، چیزی در حدود 2.5 لیتر سوخت مصرف می کند. از این رو موتور هوندا CDI 125 را می توان در لیست موتور زیر 80 میلیون تومان قرار داد.


- کویر S5 150

موتور سیکلت طرح وسپا

یکی از موتورسیکلت‌های بسیار خوش قیمت، اما جذاب و دیدنی، موتورسیکلت  کویر S5 150 است. این موتور نیز به عنوان یک موتور زیر 80 میلیون تومان شناخته می شود که ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. موتورسیکلت کویر S5 150 دارای حجم سیلندر 149 سی سی بوده و حداکثر توان آن 6.36 کیلووات است. این موتورسیکلت می تواند حداکثر 86 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد و برای استفاده در شهر گزینه ای بسیار مناسب به شمار می رود. کویر S5 150 که جزو موتورسیکلت های دنده اتومات شناخته می شود، دارای یک سیستم سوخت رسانی انرژکتوری است.


- طرح باکسر همتاز 150

موتور سیکلت طرح باکسر

اما نام بعدی در لیست موتورسیکلت های ارزان در بازار، طرح باکسر همتاز 150 است. اگر به دنبال موتورسیکلتی می گردید که در کنار قیمت مناسب، کارایی و عملکردی بی نظیر داشته باشد، می توانید از موتورسیکلت طرح باکسر همتاز 150 استفاده کنید. این موتور زیر 80 میلیون دارای سیستم استارت هندلی و برقی بوده و نوع سیستم سوخت رسانی آن نیز انژکتوری است. با این که کلاچ طرح باکسر همتاز 150 از نوع کلاچ های دستی است، اما این موتورسیکلت ارزان می تواند سواری بسیار نرم و مناسب را در اختیار شما قرار دهد.

شاید یکی از ویژگی های مهم این موتورسیکلت، سرعت بالای آن باشد. طرح باکسر همتاز 150 می تواند حداکثر 140 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد. همچنین این موتورسیکلت در هر 100 کیلومتر، چیزی در حدود 3.2 لیتر، سوخت مصرف می کند. این موتورسیکلت خوش قیمت و ارزان، گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی است که قصد تردد در مسیرهای شهری را دارند.


- موتورسیکلت هیرو 150

موتور سیکلت هیرو

اما در انتهای لیست موتورسیکلت های ارزان، باید به یکی از بادوام‌ترین موتورسیکلت‌های خوش قیمت موجود در بازار اشاره کنیم. موتورسیکلت هیرو 150 که توسط یک شرکت هندی تولید شده است، دارای یک جعبه دنده 5 سرعته است. از این رو می‌تواند چیزی در حدود 14.4 اسب بخار قدرت داشته و 12.8 نیوتن متر، گشتاور تولید کند. مخزن سوخت موتورسیکلت هیرو 150 دارای گنجایشی معادل با 12.4 لیتر بوده و حجم سیلندر ان نیز 150 سی‌سی است.

البته باید اشاره داشت که این موتورسیکلت ارزان و جذاب، دارای بدنه‌ای بزرگتر از سایر مدل های معرفی شده است ارتفاع صندلی آن از زمین چیزی در حدود 800 میلی متر بوده و بیشتر برای افرادی مناسب است که توان هدایت و نگهداری این موتورسیکلت را دارند. با این وجود، جعبه دنده اتوماتیک موتورسیکلت هیرو 150 موجب شده تا فرمان پذیری موتور کیفیت بیشتری داشته باشد.


با توجه به تورم کشور احتمالا موتورسیکلت‌های معرفی شده در لیست تا چند وقت دیگر قیمتی بالغ بر 150 میلیون تومان می‌شوند! اگر شما نیز موتور سیکلتی خوبی در این رنج قیمت می‌شناسید در بخش نظرات معرفی کنید.