امروزه با توجه به تورم حاکم در کشور خرید موتورسیکلت بصورت اقساطی برای افراد بسیار جذاب است. شما می‌توانید با یک پیش پرداخت امروز صاحب موتور شوید و هر ماه اقدام به پرداخت اقساط کنید. بزرگترین مزیت این روش در این است که در بسیاری از موارد قیمت موتور شما هر روز بالا می‌رود و در آخر ممکن است قیمت موتور شما چند برابر شده باشد در صورتی که مبلغ تمام شده برای شما بسیار کمتر است.

فروش اقساطی موتورسیکلت کویر

نکات مهم در خرید اقساطی موتور سیکلت

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید تا موتورسیکلت خودتان را به صورت اقساطی خریداری کنید، لازم است تا به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید. در واقع نکات خرید اقساطی موتور سیکلت به شما این امکان را می دهد تا با چشمی باز دست به خرید زده و بهترین و مناسب ترین روش خرید اقساطی را تجربه کنید. این نکات عبارت اند از:

  • همواره پیش از این که دست به خرید اقساطی موتورسیکلت بزنید، بدانید که توانایی پرداخت چه میزان وجهی را به صورت ماهیانه دارید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید اقساط بازپرداخت را به صورت دقیق مشخص کرده و مشکلی برای پرداخت آن ها نداشته باشید.
  • جهت انتخاب یک شرکت برای خرید اقساطی موتور، تحقیقات مختلفی را انجام دهید. بهتر است تا خرید اقساطی موتورسیکلت خود را به جای آن که از بازار و مغازه های موجود در سطح شهر انجام دهید، از شرکت های ارائه دهنده چنین خدماتی کمک بگیرید. اما پیدا کردن یک شرکت معتبر با داشتن شرایط مناسب و بهتر، نیازمند تحقیقات مختلف است.
  • یکی دیگر از نکات خرید اقساطی موتورسیکلت آن است که پیش از خرید، از قیمت دقیق موتورسیکلت در بازار و قیمت نهایی موتورسیکلت با خرید اقساطی اطلاع کسب کنید.
  • ممکن است برای خرید اقساطی موتور، نیازمند ضامن و یا دسته چک باشید. مطمئن شوید که می توانید ضامن معتبر و یا دسته چک را برای خرید اقساطی، ارائه کنید.
  • بهتر است تا به جای خرید اقساطی موتورسیکلت دسته دو یا کارکرده، به سمت خرید اقساطی موتورسیکلت های صفر و نو حرکت کنید. در بسیاری از مواقع، مشکلات مختلفی برای انتقال سند موتورهای دسته دو و کارکرده ای که به صورت اقساطی خریداری می‌شوند، به وجود می آید.

موتور اقساطی نیکران موتور

خرید از نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر به جای خرید از بازار

همانطور که در نکات خرید اقساطی موتورسیکلت نیز اشاره شد، بهترین راه برای خرید اقساطی موتور، خرید از نمایندگی ها و شرکت های معتبر است. با این که امروزه فروشگاه ها و مغازه های مختلفی در بازار وجود دارند که امکان خرید اقساطی موتورسیکلت را در اختیار شما قرار می دهند، اما پیشنهاد می شود که از انجام این کار خودداری کنید. شاید بخواهید بدانید که چرا این کار به نفع شما نیست. باید اشاره داشت که مشکلات خرید اقساطی از فروشگاه ها و مغازه های بازار به قدری زیاد بوده که بهتر است از انجام آن خودداری کنید.

برای مثال، زمانی که از یک مغازه به صورت اقساطی موتورسیکلت خریداری می کنید، مشکلاتی در زمان سند زدن به وجود خواهد آمد. شرکت ها و نمایندگی ها دارای اعتبار بسیار بالاتری هستند. تصور کنید که زمانی که تنها یک یا دو چک ارائه شده از سوی شما، بنا به هر دلیلی، پاس نشود. در این صورت نمایندگی ها با انعطاف بسیار بیشتری با شما برخورد می کنند. حال آن که یک فروشنده بازار ممکن است از شما درخواست کرده تا موتور را بازگردانید و سند آن را پس دهید.

از آن جایی که سند در اختیار فروشنده است، تنها مجاز به فروش موتورسیکلت به او خواهد بود. از این رو متاسفانه افراد زیادی موتورسیکلت ها را در چنین شرایطی با قیمت های بسیار پایینی خریداری کرده و همین امر منجر می شود تا خریدار، ضررهای زیادی کند. این در حالی است که زمانی شما از شرکت های معتبر و نمایندگی های مجاز اقدام به خرید اقساطی موتور می کنید، چنین مشکلاتی وجود نخواهد داشت.

موتور اقساطی نیرو موتور

نحوه خرید اقساطی موتورسیکلت از شرکت‌های مختلف

زمانی که شما تحقیقات مختلف خودتان را انجام دهید، می توانید بهترین شرکت برای خرید اقساطی موتور را پیدا کنید. اما شاید بخواهید بدانید که نحوه خرید اقساطی موتورسیکلت از این شرکت ها به چه صورتی خواهد بود. باید اشاره کرد که در ابتدا شما به شرکت موردنظرتان مراجعه خواهید کرد. در این جا، شرکت انواع موتورهای مختلفی که امکان خرید اقساطی را داشته باشند، به شما معرفی می‌کنند. حال شما این فرصت را دارید تا به خوبی موتورها را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.

 در مرحله بعدی از شما درخواست می‌شود تا مشخص کنید هزینه موتورسیکلت را به چه صورتی می توانید پرداخت کنید. ممکن است از شما خواسته شود تا مقداری از هزینه را در ابتدا پرداخت کرده و مابقی را به صورت اقساط بپردازید. همچنین این امکان وجود دارد که تا خرید خود را به صورت از دم قسط انجام دهید. بعد از این مرحله نیز، از شما چک با تاریخ های مشخصی دریافت خواهد شد و بعد از آن می توانید برای دریافت سند و موتورسیکلت اقدام کنید.


شرکت‌های معتبرهای اقساط فروش

تقریبا در ایران سه شرکت هستند که می توانید با خیال راحت از آن ها موتورسیکلت قسطی بخرید:

  1. کویر موتور
  2. نیکران موتور
  3. نیرو موتور

البته این سه شرکت نیز سود زیادی در قیمت نهایی کسب می کنند ولی خیالتان از بابت سند زدن می تواند راحت باشد. هر سه شرکت ئس از پاس شدن نصف چک‌های شما سند را به نام‌تان می‌زنند و در اتمام اقساط به شما سند را تحویل می‌دهند.