کلاه کاسکت فک متحرک

کمی صبر کنید...

برتری کلاه کاسکت فک متحرک

کلاه فک متحرک در اصل ترکیبی از کلاه کاسکت فک ثابت و بی فک است، شما در مواقعی که می‌خواهید می‌توانید فک آن را پایین بیاورید و در مواقعی که احساس گرما کردید یا گوشی موبایل‌تان زنگ خورد بجای آن که کلاه را از سر خود در بیاورید، فقط فک کلاه را بالا دهید. 


نکات خرید این نوع کلاه

مهم‌ترین جزء کلاه کاسکت فک متحرک قسمت اتصال فک به قسمت بالایی کلاه است. در مورد خرید این نوع کلاه مانند انواع کلاه کاسکت باید نکاتی مانند متریال، وزن و ... را در نظر بگیرید ولی علاوه بر آن باید دقت کنید کلاهی که می‌خرید قفل مرکزی فلزی دارد یا پلاستیکی؟

قفل مرکزی کلاه کاسکت فک متحرک

در عکس قفل مرکزی با دایره زرد رنگ مشخص شده است. هر دو کلاه کاسکت راپیدو و SMK قفل مرکزی فلزی دارند، و در اثر اصابت ضربه سنگین براحتی فک آن نمی‌شکند و از بدنه جدا نمی‌شود. معمولاً کلاه کاسکت‌هایی که قیمتی بالای دو میلیون دارند قفل مرکزی فلزی دارند.

نکته‌ای که فقط موتور سواران حرفه‌ای می‌دانند این است که اندازه قفل مرکزی نیز بسیار پر اهمیت است زیرا که رابطه مستقیم با توان فک در برابر شکستی دارد. برای مثال در عکس بالا اندازه قفل مرکزی کلاه کاسکت SMK بزرگتر از راپیدو است و همین دلیل مهمی می‌شود که ایمنی این کلاه را از رقیبش در کلاه کاسکت فک متحرک بیشتر بدانیم.

همچنین کلاه کاسکت فک متحرکی که دکمه قفل فک در هنگامی که فک آن بالا است را ندارند ترجیحاً نخرید، زیرا استفاده از این دکمه برای مواردی که فک روبه بالا است بسیاری ضروری است و اگر آن را قفل نکنید در صورتی که در چاله بیوفتید فک از چفت در میاید و جلوی دید شما را می‌گیرد که می‌تواند به تصادف منجر شود.


بهترین برندهای کلاه ایمنی فک متحرک

به نسبت بودجه برندهای زیادی اقدام به تولید این کلاه می‌کنند. اما از برترین مارک‌ها می‌توان به

  • LS2
  • Airoh
  • Nolan

اشاره کرد. اما در رنج قیمت 3.000.000 تا 5.000.000 تومان بهترین گزینه برای شما کلاه کاسکت فک متحرک SMK خواهد بود.


معایب

به مرور زمان ممکن است فک متحرک آن خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند، همچنین در سرعت بالا اگر تصادفی صورت گیرد کلاه کاسکت فک ثابت خیلی محافظت بیشتری نسبت به این نوع کلاه دارد. توجه کنید در هنگام انتخاب سایز کلاه ایمنی فک متحرک باید پدی که روی فک نصب شده است زیر چانه شما قرار بگیرد تا محافظت کامل‌تری داشته باشد.


قیمت کلاه کاسکت فک متحرک

بازده قیمت کلاه کاسکت فک متحرک گسترده است اما توجه کنید کلاه‌های زیر 1.500.000 تومان کیفیت مطلوب و استانداردی ندارند. و همانطور در بالا گفته شد قفل مرکزی فک پلاستیکی دارند. خرید کلاه کاسکت با قیمت بالاتر، شاید نتواند معجزه برای نجات جان شما بکند اما حتماً استفاده از برندی که دارای استاندارد جهانی مانند ECE و DOT است خیال شما را تا حدی راحت می‌کند.


امروزه با توجه به مزیت‌هایی که در بالا گفته شد، کلاه کاسکت فک متحرک بین خریداران دارای مقبولیت و محبوبیت زیادی است. از اینرو فروشگاه استار سیکلت اقدام به فروش بسیاری از مدل‌ها در مارک‌های دارای استاندارد جهانی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید. (خرید در استار سیکلت بصورت اینترنتی و حضوری میسر می‌باشد)