تقریبا هر فردی چه دوست‌دار دنیای موتور چه بی‌علاقه به این دنیای جذاب دوست دارد با این جذاب دوست داشتنی عکس داشته باشد. حتما شما هم دوست دارید که یک عکس حرفه‌ای هنگام موتور سواری در پیج خود داشته باشید.

همچنین اگر صاحب کسب و کاری هستید که با موتور سیکلت در ارتباط است، در فضای مجازی نیاز به عکاسی از موتور سیکلت دارید. در این مطلب نکاتی درباره عکاسی در هنگام موتور سواری و موتور سیکلت گفته شده است.

چند نمونه حرفه‌ای از عکس با موتور

سبک استریت با تمرکز بر موتور سوار

 • سبک استریت با تمرکز بر موتور سوار

عکسبرداری فرد از موتور

 • عکسبرداری فرد از موتور

سبک ادونچر در حال راید

 • سبک ادونچر در حال راید

استریت موتور نیکد

 • استریت موتور نیکد

طبیعت گردی

 • طبیعت گردی 

سبک ادونچر

 • سبک ادونچر

سبک اسکرمبلر

 • سبک اسکرمبلر

سبک ریس آماده برای مسابقه

 • سبک ریس آماده برای مسابقه!


عکس با موتور خود را بهتر کنید

نکات زیر برای حرفه‌ای شدن عکسبرداری شما خیلی خوب است:

 1. به موتور سیکلت تکیه دهید یا روی آن بنشینید ولی خشک کنار آن واینستید.
 2. استایل متناسب با کلاس موتور سیکلت خود را بپوشید.
 3. از کلاه کاسکت و لباس موتور سواری استفاده کنید.
 4. در شب چراغ موتور رو روشن کنید.
 5. زاویه نگاه خود را روبه موتور یا روبه جلو نگه دارید.
 6. برای سبک ریس به روی باک استایل خود را خم کنید.
 7. برای سبک کراسی در محیط خاکی عکسبرداری کنید.
 8. اگر لاستیک پهن دارید بهتر است عکس را از پشت موتور بگیرید.


برای عکاسی از موتور سیکلت به چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای عکاسی از موتور سیکلت ابتدا به موتور سیکلت های مختلف برای عکاسی و سپس به یک دوربین عکاسی حرفه ای و با کیفیت نیاز دارید. بی شک بدون این دو مورد، فرایند عکاسی بی معنا خواهد بود. برای عکاسی می توانید خودتان دوربین حرفه ای خریداری کنید. اما زمانی که تازه کارتان را شروع کرده اید بهتر است خرج اضافی نکنید. بهترین کار برای صرفه جویی در هزینه و همچنین زمان این است که از یک عکاس ماهر برای این کار کمک بگیرید. عکاسان خودشان دوربین های حرفه ای دارند و می توانند عکس های با کیفیتی از موتور سیکلت‌های شما بگیرند.

سومین چیزی که در فرایند عکاسی از موتور سیکلت نیاز است، محیط و مکانی است که می خواهید عکاسی در آنجا انجام شود. برای این کار بهتر است آنچه مورد انتظارتان است را به عکاس خود بگویید؛ به عنوان مثال برخی از افراد عکس موتور سیکلت در طبیعت را بیشتر دوست دارند و برخی در محیط های دیگر. بهتر است در مورد انتخاب محیط و زمان عکاسی با عکاس خود به توافق برسید. انتخاب استودیو عکاسی برای انجام این کار راحت تر و بهتر است. به دلیل این که شما به راحتی می تواند نور و فضا را برای عکاسی آماده کنید و نیاز به زمان بندی خاصی نخواهید داشت. اما بی شک عکاسی در طبیعت و فضای باز زیباتر خواهد بود.
مسلما در کنار عکاسی از موتور سیکلت به وسایل جانبی دیگری نیاز خواهید داشت. اکسسوری های مختلفی که در کنار موتور سیکلت قرار می گیرد و یا این که فردی با پوشش کامل و لباس مخصوص مسابقات موتور سواری همگی نیاز به برنامه ریزی و آماده سازی دارند. اگر عکاسی از موتور سیکلت را به عکاس ماهری سپردید، همه وسایل مورد نیاز خود را متناسب با ایده ای که در ذهنش وجود دارد، آماده می کند. بنابراین تمامی این کارها از دوش شما برداشته خواهد شد.

نکات مهم در عکاسی از موتور سیکلت

قبل از شروع فرایند عکاسی بهتر است انتظارات و اهداف و سلائق خود را با عکاس خود در میان بگذارید و به توافق کلی در این زمینه برسید. نکته مهم دیگر برای زیبا شدن عکس ها این است به براق بودن و یا مات بودن اجزا موتور سیکلت توجه کنید. در برخی از مدل های موتور سیکلت بهتر است براق بودن بدنه و رنگ آن به نمایش گذاشته شود. در این موارد باید به تمیز بودن بدنه موتور سیکلت دقت کرده و نور را به میزان کافی تنظیم کنید تا هارمونی رنگ ها بر هم نخورد و اجزاء موتور سیکلت به خوبی برای مخاطب قابل دیدن باشد.

ایده عکاسی از موتور سیکلت باید با نوع کاربردی که موتور مورد نظر دارد، متناسب باشد. به عنوان مثال چنانچه از موتور سیکلت های مسابقه ای و به اصطلاح موتور کروز عکاسی می کنید، پس بهتر است شور و هیجان استفاده از آن را به نمایش بگذارید. سرعت بالا، قدرت موتور و رنگ جذاب موتور های مسابقه ای باید در عکس ها به وضوح دیده شوند. به این موارد در اصطلاح روح عکس می گویند. سعی کنید عکستان روح داشته باشد که در این صورت می تواند مخاطب را جذب کند.

عکس موتور سیکلت

همانطور که گفتیم شاید عکاسی از موتور سیکلت در استودیو کار راحت تر و آسانتری باشد، اما با جذابیت و زیبایی عکاسی از موتور در طبیعت قابل مقایسه نیست. بهتر است لوکیشن های خاص در دل طبیعت را انتخاب کنید. از مکان های صعب العبور برای نشان دادن قدرت موتور سیکلت مورد نظر می توانید بهره ببرید. به یاد داشته باشید هرگز نمی توانید عکسی بدون ایراد از موتور سیکلت تهیه کنید. برای همین بهتر است این کار را به دست افراد ماهر بسپارید. این افراد می توانند بعد از عکاسی عکس ها را ادیت کرده و موارد اضافی و نواقص عکس ها را اصلاح کنند.

هزینه عکاسی از موتور سیکلت

ما در این مطلب نمی توانیم عدد و رقم ثابتی برای هزینه عکاسی از موتور سیکلت‌ها عنوان کنیم. هزینه عکاسی از موتور بسیار متغیر است و بستگی به عوامل مختلفی دارد. این که لوکیشن عکاسی کجا باشد، تعداد عکس‌ها و اندازه و کیفیت عکس‌ها همگی بر روی قیمت و هزینه عکاسی تاثیرگذار است. اما به طور کلی اگر شما جزو کسانی هستید که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اید، بهتر است عکاسی از موتور سیکلت را به یک عکاس ماهر و با تجربه واگذار کنید. این راه کم هزینه‌تر و سریع‌تر از این است که خودتان دوربین عکاسی بخرید. برای تبلیغات کسب و کار خودتان می توانید به سایت ها و پلتفرم هایی که کار تبلیغات را انجام می دهند، مراجعه کنید. در این سایت ها افراد با تجربه در زمینه های گوناگون می توانند به شما برای تبلیغات فروشگاهتان کمک زیادی کنند. ضمن همفکری با این افراد می توانید از ایده ها و خلاقیت خودتان هم استفاده کرده تا عکس هایی با کیفیت و خاص از محصول مورد نظرتان گرفته شود. به یاد داشته باشید عکسی که از محصول خود به نمایش می گذارید، نشان دهنده کیفیت، زیبایی و اصالت محصول خواهد بود. پس سعی کنید این کار را به صورت کاملا حرفه ای انجام دهید تا نتایج مثبتی داشته باشد.