وقتی کلمه "Made in USA" روی یک کالا درج می‌شود حتما یاد کیفیت و دوام بالا می‌یوفتید. کلاه کاسکت از این قاعده جدا نیست. کلاه کاسکت مستقیم با جان موتور سوار در ارتباط است پس طبیعی باشد دنبال ویژگی‌هایی که در بالا گفته شد باشید و بخواهید از برندی خرید کنید که امنیت را برای شما فراهم کند. در این مقاله می‌خواهیم از کلاه کاسکت‌های آمریکایی برای شما بگوییم و به معرفی برندهای مطرح این کشور بپردازیم.


ویژگی های کلاه کاسکت آمریکایی

می‌خواهید ویژگی کلاه آمریکایی را متوجه شوید به تصویر پایین نگاه کنید:

کلاه کاسکت هارلی داویدسون

کلاه کاسکت بالا از برند هارلی داویدسون است. همانطور که در فیلم‌ها دیده‌اید سبک موتور سواری هارلی، کروز و ادونچر دارند. کلاه کاسکت‌های تولید آمریکا معمولا طراحی یکدستی دارند و بصورت فول فیس به بازار عرضه می‌شوند.

یکی از ویژگی های مهم و خاص کلاه کاسکت آمریکایی پوشش داخلی آن است. الیاف داخلی این کلاه ها بسیار مرغوب، ضد حساسیت و گرما بوده و قابلیت تعویض و یا شستشو دارند. اکثر کلاه کاسکت های تولید شده در آمریکا از آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده می کنند. امکاناتی مانند بلوتوث، هندزفری، میکروفون و غیره را دارا هستند. ویژگی منحصر به فرد دیگر این کلاه ها، وزن بسیار سبک آن‌ها در مقابل کیفیت و مقاومت بسیار بالای آن‌ها است. این ویژگی ها در کنار هم باعث شده کلاه کاسکت آمریکایی محبوبیت بالایی در بین موتورسواران داشته باشند. 

کلاه کاسکت آمریکایی

Bell یک برند آمریکایی کلاه کاسکت است که در کشور آمریکا فعالیت می کنند. این برند آمریکایی کلاه کاسکت سعی دارد با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با استفاده از خلاقیت خود کلاه هایی با کیفیت و با ایمنی زیاد تولید و روانه بازار کند. 

استاندارد کلاه کاسکت آمریکایی

استاندارد راید با کلاه کاسکت در خیابان آمریکا DOT است. این استاندارد علاوه بر آمریکا در آسیا نیز بسیار بسیار مقبول است. در ایران نیز بیشتر کلاه‌های وارداتی این استاندارد را دارا هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره استاندارند کلاه کاسکت به لینک مراجعه کنید.


نکات مهم برای خرید کلاه کاسکت آمریکایی

برای خرید کلاه کاسکت خوب باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که آمریکایی و غیر آمریکایی ندارد. اولین و مهمترین نکته نوع ورزش و یا کاری است که انجام می دهید. چنانچه از کلاه برای رانندگی با موتور های استریت و برای انجام فعالیت های روزانه در مسافت درون شهری استفاده می کنید، می توانید از انواع ساده کلاه کاسکت ها مانند کلاه کاسکت اپن فیس یا کلاه کاسکت فک متحرک استفاده کنید. اما اگر شما جزء رانندگان مسابقات رالی یا پیست ماشین سواری یا موتور سواری هستید، بهتر است از کلاه کاسکت های آفرود یا کروز استفاده کرده تا امنیت بیشتری داشته باشید. 

کلاه ایمنی ساخت آمریکا

علاوه بر امنیت، کلاه کاسکت کروز می تواند از ورود بیش از حد سر و صدا، باد و غیره جلوگیری کند. مورد دیگر در انتخاب کلاه کاسکت آمریکایی میزان راحتی شما در آن نوع از کلاه کاسکت است. باید زمان تقریبی استفاده از کلاه کاسکت را تخمین بزنید. هر چه این زمان بیشتر باشد، شما نیاز به کلاهی با وزن پایین تر، تهویه بیشتر و تجهیزات و امکانات بیشتری دارید. بهتر است برای مسافت های طولانی کلاهی را انتخاب کنید که دارای سیستم بلوتوث یا هندزفری باشد. 

جریان داشتن هوا درون کلاه کاسکت، فاکتور بسیار مهمی در هنگام خرید کلاه کاسکت ها است. خصوصا در هنگامی که قرار است مسافت طولانی با موتور طی شود و یا این که برای شرکت در مسابقات ماشین سواری از آن استفاده کنید. جریان هوا در داخل کلاه از گرمای بیش از حد درون کلاه جلوگیری می .کند از طرفی مانع از ورود باد در سرعت زیاد موتور می شود. جریان عبور هوا معمولا از جلوی کلاه وارد شده و از پشت کلاه کاسکت یعنی قسمت پشت سر خارج می شود. این جریان باید متعادل باشد تا تعادل موتورسواران یا رانندگان به هم نخورد.

خرید کلاه کاسکت‌های ساخت آمریکا در بازار ایران

در بازار ایران برندهایی مانند Bell یا هارلی داویدسون بصورت مستقیم در بازار وجود ندارد. برای خرید باید از طریق واسطه ثبت سفارش کنید تا آن مدل برای شما به ایران آورده شود. ولی نکته این است سایز کلاه کاسکت را از کجا تشخیص دهید. برای این مشکل می‌توانید از فروشگاه استار سیکلت مشاوره بگیرید تا سایز دقیق شما را مشخص کنیم و سپس برای شما فرایند ثبت سفارش و خرید را انجام دهیم.