کلاه کاسکت بلوتوث دار

کمی صبر کنید...

توجه: علاوه بر مدل‌های بالا در استار سیکلت قابلیت نصب بلوتوث برای بیشتر کلاه کاسکت‌ ها فراهم می‌باشد. همچنین امکان خرید هدست بلوتوثی کلاه کاسکت بصورت جداگانه نیز وجود دارد.


کلاه کاسکت بلوتوثی

بارها برای شما پیش آمده که کسی از شما گله می‌کند که چرا وقتی زنگ زدم جواب ندادی؟ پاسخ ما موتورسواراها برای خودمان مشخص است ولی فرد مقابل معمولاً از این موضوع درکی ندارد. امروزه شرکت‌های کلاه کاسکت سازی مدل‌های کلاه میکروفن دار که با پروتکل بلوتوث کار می‌کند را وارد بازار کرده‌اند تا حتی هنگام موتورسواری بتوانید در حد تماس یا پخش آهنگ از گوشی خود بهره بگیرید.


مزیت کلاه ایمنی میکروفن دار

حتی اگر کلاه کاسکت فک متحرک و بدون فک داشته باشید باز هم برای صحبت با گوشی نیاز است کلاه را از سر خود خارج کنید ولی جدا از اینکه از راحتی استفاده از مدل‌های بلوتوث دار کلاه کاسکت بگوییم، مهم‌ترین مزیت آن‌ها ایجاد امنیت بیشتر برای موتور سوار است. شما وقتی گوشی تان زنگ بخورد تمرکز خود را از دست می‌دهید و سعی می‌کنید جایی پارک کنید تا جواب مخاطب را بدهید، همین امر باعث خطر تصادف و دزدیده شدن گوشی‌تان می‌شود.

علاوه بر اینکه کلاه کاسکت بلوتوث دار برای استفاده انفرادی خوب است برای استفاده و سفرهای گروهی با موتور سیکلت نیز بسیار توصیه می‌شود، چرا که هنگام راید نیز می‌توانید با دوستان خود صحبت کنید.


انواع کلاه کاسکت بلوتوثی

بصورت کلی 2 نوع کلاه ایمنی داریم که میکروفن دارند:

  1. میکروفن بصورت فابریک روی کلاه کاسکت از کارخانه نصب شده است.
  2. میکروفن بصورت جدا توسط شرکت واسط یا فروشنده نصب شده است.

فرقی استفاده دو نوع وجود ندارد ولی بلوتوث فابریک دکمه‌هایی روی بدنه کلاه دارد که برای موتورسوار استفاده از آن آسان‌تر است. همچنین بستگی به مدل میکروفن، ممکن است فضایی در داخل کلاه برای اسپیکر اختصاص داده شود که این مشکل را مدل‌های فابریک ندارند.


استفاده از میکروفن کلاه ایمنی موتور

استفاده از بلوتوث نیز بسیار آسان است، کافی است آن را شارژ کنید و با بلوتوث میکروفن را به گوشی خود متصل کنید. برای پاسخ دادن کافی است وقتی اسپیکر به صا در می‌آید دکمه مخصوص که برای هر مدل کمی متفاوت است را بزنید تا تماس پاسخ داده شود. 

البته برخی مدل‌ها خودشان پس از چند ثانیه بدون زدن دکمه تماس را پاسخ می‌دهند. برای پخش موزیک نیز (البته این کار برای ایمنی موتورسوار خطرناک است) پس از اتصال از گوشی خود آهنگ مورد نضر را پخش کنید و مانند هندزفری دکمه‌های قطع و بعدی و قبلی رو بلوتوث تعبیه شده است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.