در این مقاله قصد داریم با معرفی ویژگی‌های کلاه کاسکت موتور سنگین و برندهای مناسب، موتور سواران عزیز را راهنمایی کنیم. توجه کنید تفاوتی در راهنمایی انتخاب کلاه کاسکت با کلاه موتور سنگین وجود ندارد اما از آن جهت که راکبان با موتورهای سنگین سرعت بیشتری می‌روند باید کلاه کاسکتی که انتخاب می‌کنند کیفیت بیشتری داشته باشد و از بروزترین استانداردها پیروی کند.بهترین کلاه ایمنی موتور سنگین برای رفتن به پیست

همانطور که گفتیم باید کلاه کاسکت موتور سنگین از بروزترین استانداردهای جهانی پاس شده باشد پس همین ابتدا باید بگوییم اگر موتور 1000 دارید بیخیال خرید کلاه با قیمت کمتر از 4 میلیون شوید. در ادامه مدل‌های برتر را که توصیه ما روی خرید این کلاه‌ها است رو معرفی می‌کنیم:

کلاه کاسکت موتور سنگین

ما طبق تجربه چند ساله خود سه برند را به راکبان موتورسنگین پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانید مدل‌های هر یک را با کلیک روی متن پایین مشاهده کنید.

برندهای دیگه‌ای همچون AGV و Shark نیز برای موتور سنگین مناسب هستند اما مدل‌های آنان در بازار بسیار کمیاب است و همچنین لوازم جانبی کمی دارند.

اگر می‌خواهید کمی کمتر هزینه کنید کلاه کاسکت SMK نیز توصیه ما به شما است. این برند نیز کیفیت کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و می‌توانید آن را برای موتور سنگین استفاده کنید. یکی از مزایای این برند رنگ و طرح‌های متنوع آن است که تقریباً می‌توانید آن را با موتورهایی مانند رپسول، CB، GSX و بی کینگ ست کنید.

توجه: اولویت خرید کلاه ایمنی برای موتور سنگین با فک ثابت است ولی در صورتی که مدلی را نپسندید می‌توانید فک متحرک را نیز انتخاب کنید. البته اگر موتور کراس بالای 300 سی سی دارید حتماً مطابق کلاس موتور خود کلاه کاسکت آفرود بخرید.ویژگی و نکات

  1. برای موتورهای ریس مانند هوندا CBR، یاماها R1 تا 6، سوزوکی GSX-R، کاوازاکی نینجا و ... بهترین کلاه کاسکت مدل‌های فک ثابت هستند.
  2. برای موتورهای کراس مانند هوندا CRF، کاوازاکی KL و ... بهترین کلاه کاسکت مدل کراسی است.
  3. برای موتورهای استریت مانند هوندا CB، کاوازاکی Z، سوزوکی GSX و .... هم نوع فک ثابت و هم نوع فک متحرک مناسب است.
  4. بهترین آلیاژ برای کلاه کاسکت کربن است ولی اگر بودجه خرید آن را ندارید ABS نیز مناسب است.
  5. اگر مدلی را از برندهای بالا انتخاب نکردید حتماً کلاه کاسکتی بخرید که دارای استاندارد ECE یا DOT باشد.
  6. برای مشاهده و خرید کلاه کاسکت در همه رنج قیمت کلیک کنید.
  7. برای ترک نشین نیز سعی کنید یک کلاه ایمنی استاندارد خریداری کنید (البته نه با هزینه زیاد برای مثال برند راپیدو قیمت و کیفیت خوبی دارد) بارها دیده شده به دلیل شتاب اولیه زیاد موتور سنگین ترک نشین پرت می‌شود و آسیب جدی متحمل می‌شود.
  8. در کنار کلاه کاسکت از لباس موتور سواری نیز استفاده کنید تا ایمنی بیشتری داشته باشید، برای مشاهده مدل‌ها به قسمت دسته بندی سایت بروید.
  9. هر چند وقت یکبار شیلد کلاه خود را تمیز کنید یا در صورت نیاز آن را تعویض کنید تا دید شما رو کور نکند.
  10. چون معمولاً افراد در شب به رانندگی با موتور سنگین می‌پردازند، استفاده از کلاهی که رنگ شبرنگ دارد در اولویت است.


در صورت سوال و یا راهنمایی خرید کلاه کاسکت موتور سنگین همچنین می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.