کلاه کاسکت از لوازم ضروری هر موتور سواری است. این کالا از سر شما محافظت می‌کند و فرصتی برای اطمینان و امنیت حین موتور سواری را برای شما فراهم می‌سازند. اهمیت این کالای پرطرفدار باعث شده، مجموعه‌های تخصصی فراوانی هر روز بر تولید هرچه بهتر این محصول فعالیت خود را تداوم بخشند و نهایتا کار امروزه تا آن‌جا پیش رفته که کلاه کاسکت هوشمند تولید و روانه‌ی بازار شده است.

اما کلاه کاسکت، آن هم از نوع هوشمند چیست و چه کارکردهایی دارد؟ این نوع از کلاه‌ها کدام مساله یا مسائل ما را حل می‌کنند و چطور می‌توانند مورد استفاده‌ی ما قرار بگیرند؟ در این مقاله با ارائه‌ی تعریفی از کلاه کاسکت‌های هوشمند، سعی داریم شما را با بهترین‌های روز دنیا آشنا کنیم، تا هم اگر مشتری این نوع کلاه‌ها هستید، درکی خوبی از آن‌ها داشته باشید و یا اگر اهل مطالعه‌ی دنیای کلاه کاسکت هستید، با به روزترین آن‌ها ارتباط ذهنی برقرار کنید.


کلاه کاسکت هوشمند با دید عقب


کلاه کاسکت هوشمند

کلاه کاسکت هوشمند کلاهی است که می‌تواند با استفاده از تکنولوژی‌های روز، در وهله‌ی اول همچنان ایمنی شما را تقویت کرده و در وهله‌ی دوم امکان لذت بردن شما از موتور سواری را افزایش دهد. این نوع جدید از کلاه کاسکت‌ اما انواع متنوعی دارد، برخی از کلاه‌ها به شما کمک می‌کنند که موسیقی مورد نظرتان را پخش کنید و برخی دیگر این فرصت را به شما می‌دهند که در حرکت‌های گروهی، با همراهان‌تان گفتگوی از راه دور داشته باشید.

برخی دیگر دارای دوربین سراسری هستند و وقت تصادف احتمالی می‌توانند تصویر تهیه کنند. برخی دیگر دوربین‌های دید عقب را به شما می‌دهند که می‌توانید از فضای پشت سرتان مطلع باشید و حتی گونه‌ای دارای چراغ‌هایی دارند که می‌توانند حضور شما در جاده را پر رنگ‌تر کنند.

اما در این میان کدام یک از کلاه کاسکت‌های هوشمند جهان در زمره‌ی بهترین‌ها قرار می‌گیرند، در زیر فهرستی از بهترین‌های روز دنیا را با شما در میان می‌گذاریم.


نکته: در واقع وقتی داریم از کلاه کاسکت هوشمند حرف می‌زنیم تقریبا باید یاد کلاه کاسکت‌های خلبانان جنگی بیوفتیم که در فیلم‌ها نشان داده می‌شود. در واقع اگر از لحاظ اقتصادی برای شرکت‌ها صرفه وجود داشته باشد تمام موتور سواران باید کلاهی مانند خلبانان جنگی بر سر بگذارند.


کلاه کاسکت هوشمند Harley Davidson Boom! Audio N02

این کلاه یکی از پر فروش‌ترین کلاه کاسکت‌های فعلی برند هارلی دیویدسون در دنیا است! در این کلاه، فناوری ارتباطی، بسیار کامل طراحی شده، هم بلوتوث در اختیار دارید و هم تکنولوژي Mesh. این تکنولوژی در واقع یک استاندارد شبکه‌ی کامپیوتری مبتنی بر بلوتوث است که امکان برقراری ارتباط چند به چند از طریق بلوتوث را فراهم می‌کند. از این رو می‌توانید وقت سواری‌های گروهی از این کلاه هوشمند لذت بی‌نظیری برده و برای هماهنگی‌ها مدام با هم تیمی‌ها در تماس باشید.

کلاه کاسکت هوشمند هارلی داویدسون

دکمه‌های میکروفن بلوتوث کلاه کاسکت در سمت عقب و خارج از مسیر دید واقع شده و نیز برای چانه و پیشانی هم دریچه‌های چانه و پیشانی ضد مه تعریف شده، همچنین پوسته کامپوزیت فایبرگلاس این محصول باعث شده کلاه کاسکت، سنگین نباشد.

دکمه های بلوتوث کلاه کاسکت هارلی داویدسون


کلاه کاسکت هوشمند Sena Momentum Inc Pro

برند سنا با دستگاه‌های ارتباطی بلوتوثی خود بسیار معروف شده، این کلاه کاسکت هوشمند دوربین QHD دارد. هرچند شما می‌توانید دوربین‌های معمول را روی کلاه خود قرار دهید، اما معمولا نصب آن‌ها می‌تواند راحتی و آیرودینامیک را به خطر بیندازد،‌ این کلاه اما، مستقلا دوربین خود را دارد، بی‌آنکه بود و نبودش را ابدا احساس کنید.

کلاه کاسکت هوشمند سنا با دوربین

از دیگر ویژگی‌های این کلاه کاسکت هوشمند می‌توان به کنترل هوشمند صداهای اضافه یا نویز، گفتگوی گروهی، دستورات صوتی و حتی اشتراک‌گذاری موسیقی اشاره کرد. این کلاه با داشتن گواهینامه DOT همچنین این اطمینان را به شما می‌دهد که در صورت وقوع حادثه کاملا ایمن هستید.

کلاه کاسکت سنا


کلاه کاسکت Sena Impulse

اگر یک کلاه کاسکت با کیفیت می‌خواهید اما به دوربین نیاز ندارید، Sena Impulse یکی از جدیدترین محصولات این شرکت است و یک کلاه ایمنی ماژولار شگفت‌انگیز به حساب می‌آید. می‌توانید با با این کلاه با چند کاربر دیگر از طریق بلوتوث ارتباط بگیرید یا از دستیار گوگل در این کلاه سوالات‌تان را بپرسید.

کلاه کاسکت سنا با ال ای دی


اما یک ویژگی این محصول را از انواع مشابه خود جدا کرده، و آن‌هم چراغ‌های LED عقب در پشت کلاه است که باعث شده هواداران بسیاری پیدا کند. این ویژگی برای بسیاری از موتورسواران اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.



کلاه کاسکت هوشمند Sena Outrush

کلاه کاسکت هوشمند سنا بدون دوربین

این کلاه کاسکت هوشمند و جذاب هم یکی از بهترین گزینه‌ها است. در این کلاه هم امکانات بلوتوثی کامل در اختیار شماست و مشابه با یک گوشی هوشمند می‌توانید از انواع و اقسام خدمات هوشمند آن بهره ببرید. در این کلاه کاسکت همه‌ی ویژگی‌های ارتباطی Sena Impulse قابل رویت است، فقط چراغ‌های LED پشت کلاه از آن حذف شده.


کلاه کاسکت هوشمند Quin Design Ghost Umbra Carbon Edition

این کلاه کاسکت به لطف طراحی فیبر کربنی آن، تنها یک کیلو و سیصد گرم وزن دارد. کلاه کاسکت هوشمند Quin Design Ghost Umbra Carbon Edition همه‌ی ویژگی‌های مرسوم بلوتوثی کلاه کاسکت‌های هوشمند را داراست. این محصول دارای گواهینامه‌های ECE و DOT و نیز استانداردهای مسابقه FIM، AMA، CRMC و RACE است و یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. در مقاله ای جدا درباره کلاه کاسکت های کربن بیشتر توضیح داده ایم.

کلاه کاسکت هوشمند کربن



کلاه کاسکت هوشمند Crosshelmet X1

این کلاه کاسکت نمایشگر هدآپ و دوربین دید عقب دارد. نمایشگر هدآپ یا HUD، نمایشگری است که می‌توانید در آن تصاویر بسیار کوچکی مانند آدرس، شماره‌ تماس‌ها و موسیقی مورد علاقه‌تان را ببینید. این کلاه همچنین دارای چراغ ایمنی و کنترل‌های صوتی است.

ویژگی کلاه کاسکت هوشمند


طراحی این کلاه شاید مهم‌ترین ویژگی این کلاه باشد، وقتی آن را بر سر دارید تفاوت جدی با دیگران احساس می‌کنید، تقریبا می‌توان گفت که طراحی این کلاه حیرت انگیز است، انگار این کلاه از یک فیلم علمی تخیلی آمده. این کلاه سرها را به سوی شما می‌چرخاند.

طراحی کلاه کاسکت هوشمند


کلاه کاسکت هوشمند Torc T28B helmet

Torc یک محصول عالی دیگر است که البته از منظر هوشمند بودن، فقط دارای ویژگی بلوتوث است. برای کسانی که به دنبال سادگی در بهترین کلاه کاسکت می‌گردند، این گزینه یکی از بهترین‌هاست. در این کلاه سیستم صوتی یکپارچه، میکروفون و دکمه‌های جانبی برای کنترل بی‌سیم تلفن هوشمند موجود است. گواهینامه‌های ECE/DOT/CCC را نیز داراست.

کلاه کاسکت ریس هوشمند

ترکیب هوشمندی این کلاه کاسکت با انواع گواهینامه‌هایی که به دست آورده، این محصول را وارد گروه پرفروش‌ترین‌ها می‌کند.


Bilt Techno 3.0

این کلاه ماژولار است و می‌تواند در کسری از ثانیه باز شده و صورت شما را آزاد بگذارد. این کلاه هم یک سیستم بلوتوث سنا DWO-6 و یکپارچه دارد که دارای یک رابط ۴ طرفه است. پشتیبانی از اپلیکیشن گوشی هوشمند، تماس گروهی، اشتراک‌گذاری موسیقی، شماره‌گیری سریع از ویژگی‌های بسیار جالب این کلاه است. این محصول ارتباطات اینترکام گروهی را می‌تواند تا یک کیلومتر حفظ کند.

کلاه کاسکت فک متحرک هوشمند



بد نیست در آخر به این نکته اشاره کنیم که برخی از انواع شرکت‌هایی که در زمینه‌ی کلاه کاسکت‌های هوشمند فعالیت کرده‌اند، تعطیل شده‌اند و مشتریان دیگر از خدمات پس از فروش آن‌ها امکان بهره بردن نداشته‌اند. شرکت هایی مانند Skully از این دست هستند. از این رو اگر مایلید کلاه کاسکت هوشمند خریداری کنید، باید دقیقا بدانید، برندی که از آن خرید می‌کنید در چه وضعیتی است.


خرید کلاه کاسکت هوشمند

همانطور که مشخص است به دلیل گرانی کلاه کاسکت‌های هوشمند این کلاه‌ها بصورت عمده وارد کشور نمی‌شوند و باید بصورت تکی از کشورهای همسایه مانند دبی و ترکیه وارد کشور شوند. اگر قصد خرید این نوع کلاه کاسکت‌ها را دارید با ما تماس بگیرید که شما را راهنمایی کنیم.