با گران شدت تجهیزات موتور سواری از جمله کلاه کاسکت و لباس مخصوص، بازار دست دوم این کالاها بسیار داغ شده است. در این مقاله نکاتی درباره خطرات خرید این نوع کالاها بصورت دست دوم را به شما گوشزد می‌کنیم که با دیدی بازتر اقدام به خرید کنید.


قیمت به چه قیمتی؟

مهم‌ترین دلیل خرید کلاه کاسکت یا لباس دست دوم صد در صد قیمت پایین‌تر است اما حتماً می‌دانید لوازم جانبی موتور سواری مستقیم با جان شما در ارتباط هستند. طیف وسیعی از کالاها که با جان شما در ارتباط نیستند را می‌توانید بصورت دست دوم خریداری کنید اما اگر کلاه کاسکتی محکم افتاده باشد زمین ولی از لحاظ ظاهری خرابی را نشان ندهد می‌دانید احتمال چه خطری برای شما وجود دارد؟

برخی از افراد بر این باورند خرید لباس و کلاه موتور سواری با برندهای معروف بصورت دست دو می‌تواند از خرید کالاهای چینی امروزی گاهاً بهتر باشد، اما باید توجه کنید بسیاری از لباس‌های حرفه‌ای موتورسواری تاریخ انقضا دارند! ممکن است مواد ضد آتش آن‌ها فاسد شود و ... . 

کلاه کاسکت و لباس موتور سواری

یک نکته دیگر اینکه هر ساله استانداردهای کلاه کاسکت مانند DOT بروزرسانی می‌شوند و به مرور کیفیت همه محصولات از چند سال قبل ممکن است بالاتر باشد. برای مثال با توجه به موتور سیکلت‌های شهری سال 2007 کلاه کاسکت‌هایی که DOT می‌گرفتند تنها کافی بود در برابر ضربه 105 پوندی مقاومت کنند در صورتی که امروز این میزان 300 پوند شده است (منبع+)


در آخر لباس موتور سواری و کلاه کاسکت کالاهایی هستند که ممکن است با خرید آن‌ها بصورت دست دوم و کارکرده دچار آۀرژی و مریضی پوستی شوید! شپش و قارچ پوستی براحتی در صورت وجود، می‌توانند به شما سرایت کنند پس اگر حتی بصورت دست دوم اقدام به خرید کردید حداقل پدهای داخلی کلاه کاسکت و خود لباس را بخوبی شستشو کنید.