برای موتور سواری نیاز به تجهیزات زیادی دارید اما وقتی حرف از موتور سواری حرفه‌ای و مسابقات با موتور سنگین در میان است بحث استفاده تجهیزات و لباس موتور سواری بسیار ضروری و مهم‌تر خواهد بود. در این مقاله به معرفی لباس‌های حرفه ای خواهیم پرداخت تا اگر قصد رفتن به پیست دارید ایمنی خود را تامین کنید.


پوشاکی که باید در هنگام پیست به تن کنید

لباس موتور سواری حرفه ای

بدیهی است قبل از همه موارد زیر باید کلاه کاسکت با کیفیت و ترجیحاً خارجی تهیه کنید، زیرا محافظت از سر از هر جایی دیگری در بدن در مواقع تصادف ضروریت دارد. در ادامه اگر حتی بودجه مناسب برای تهیه سایر پوشاک ندارید به ترتیب زیر هر کدام را دانه به دانه خریداری کنید تا پس از مدتی ایمنی کامل بدست آورید.


1. محافظ و پروتکشن

پس از کلاه کاسکت شما باید از استخوان‌های خود محافظت کنید. استفاده از  پروتکشن موتور سواری که بصورت تکه تکه به فروش می‌رسد بسیار مهم است. از مهم‌ترین نقاط بدن که باید نسبت به محافظت آن اقدام کنید نخاع، زانو، آرنج و قفسه سینه است. جنس پروتکشن حرفه ای باید نرم ولی بسیار مقاوم باشد، معمولاً جنس ABS گزینه مناسبی است.


2 دستکش

پس از افتادن یکی از اولین نقاطی که در معرض خطر است، دست‌ها هستند. برای اینکه دست شما دچار آسیب نشود و بتوانید از نیروی دست خود برای کم کردن آسیب به سایر نقاط بدن استفاده کنید باید دستکش موتور باکیفیت و ضخیم خریداری کنید. البته برای فصول گرم و ورزش‌های کراسی می‌توانید دستکش نازک‌تر یا بی‌پنجه نیز استفاده کنید.

تصادف با موتور سنگین


3. عینک برای موتور کراس

عینک باعث می‌شود گرد و خاک به چشم سنگین سواران کراس نرود. در اصل عینک برای جلوگیری از بروز اتفاق است پس حتماً اگر نسبت به خرید عینک موتور کراسی اقدام کنید. یکی دیگر از مزایای آن در مواق تصادف نیز این است که به دروشن چشم شما چیزی نمی‌رود ولی توجه کنید که اگر جنس آن خوب نباشد حتی در مواق تصادف خطر بیشتری دارد.


4. کاپشن موتور سواری

ترکیب پروتکشن و کاپشن موتور سواری بیشترین ایمنی را برای راکبان موتور سنگین به ارمغان می‌آورد. کاپشن نباید طوری باشد کاپشن روی عملکرد شما تاثیر گذار باشد و باید آزادی عمل شما را در رانندگی حفظ کند. کاپشن‌های حرفه‌ای دارای زیپ‌هایی هستند که بتوانید در تابستان هم از آن‌ استفاده کنید.


همانطور که می‌دانید شتاب و ریسک تصادف موتور سنگین چه در خیابان چه در پیست بسیار زیاد است، پس از همان روز اول که موتور سنگین مورد علاقه خود را می‌خرید همراه با آن لوازم بالا را هم خریداری کنید تا آسیب جانی نبینید.