اگر واقعاً عاشق دنیای موتور سیکلت باشید دوست دارید خود را از سایر افراد که تنها به موتور به عنوان وسیله نقلیه نگاه می‌کنند جدا کنید. یکی از بهترین راهکارها برای خاص کردن موتور، خرید و استفاده از لوازم زیبایی موتورسیکلت است. 


موتورهای صفر کیلومتر معمولاً بسیار ساده هستند ولی با چند راهکار ساده می‌توانید زیبایی آنان را چندین برابر کنید.

1. استفاده از برچسب

برچسب موتور کراس

یکی از ارزان‌ترین ولی تاثیر گذارترین کارها برای زیبایی موتور استفاده از استیکرهای مخصوص موتورسیکلت است. بصورت عمده برای سه قسمت از موتور می‌توانید در طرح‌ها رنگ‌های مختلف برچسب پیدا کنید که به شرح زیر هستند:

توجه کنید در انتخاب رنگ توجه زیادی به خرج دهید، برای مثال اگر رنگ موتورسیکلت شما سبز است حواستان باشد اگر برچسب هم می‌خواهید سبز باشد اختلاف رنگی با رنگ موتور نداشته باشد. ما استفاده از رنگ‌های مکمل هم برای زیبایی بیشتر توصیه می‌کنیم.

برچسب موتور ریس

برچسب عمومی موتورسیکلت


2. استفاده از هدلایت

یکی از مهم‌ترین نقاط موتورسیکلت چراغ آن است. در واقع در شب تنها چراغ و رینگ برای عموم افراد جلب توجه می‌کنند، پس شما باید حواستان به آن باشد. معمولاً عموم موتورهای بازار با چراغ زرد رنگ بخاطر ارزانی از کارخانه عرضه می‌شوند که واقعاً زیبایی خاصی ندارد. استفاده از هدلایت یخی برای قشنگی موتور ضروریست.

توجه کنید برای تعویض هدلایت باید کلگی چراغ باز شود به همین خاطر به مراکز معتبر برای تعویض آن بروید تا به مشکلاتی مانند آب رفتن درون کلگی بر نخورید.


3. ست کردن سایر لوازم با رنگ موتورسیکلت

وقتی از زیبایی موتورسیکلت صحبت می‌کنیم نباید موتورسوار را از موتورسیکلت جدا کنیم! اگر شما موتور خود را زیبا کنید ولی به خود اهمیت ندهید تاثیر کارهایی که کرده‌اید کمتر خواهد شد. به عنوان مثال ست کردن لباس با برند موتور سیکلت یا رنگ کلاه کاسکت با رنگ موتور امری بسیار پسندیده در این مورد است.

اکسسوری موتور


4. استفاده از اکسسوری

از لوازمی که برای هر موتورسیکلتی واجب است می‌توان به پروتکشن و گارد؛ قفل موتور سیکلت و قاب پلاک اشاره کرد. همانطور که گفتیم وقتی این لوازم به کمک زیبایی موتور می‌آید که ست آن با موتور سیکلت منطق شهودی داشته باشد. 


5. استفاده از لاستیک پهن

لاستیکاز آن چیزی که فکر می‌کنید بیشتر در زیبایی و اسپرت موتور تاثیر گذار است. عموم افراد تفاوت موتور سنگین را با سایر را نه از انجین بلکه از لاستیک میسنجند! البته لاستیک پن می‌تواند در عملکرد موتورسیکلت - شتاب و سرعت- تاثیر منفی بگذارد پس برای انتخاب لاستیک دقت کنید اختلاف بیشتر از 2 سایز با فابریک نداشته باشد.

لاستیک پهن موتورسیکلتدر آخر بدیهی است که اهمیت دادن به نکاتی مانند تمیز و براق نگه داشتن موتور جزء واجبات است و اگر رعایت نشود تاثیر بدی خواهد گذاشت. البته رفتن پی در پی به کارواش می‌تواند آسیب به موتورسیکلت برساند پس تا می‌توانید موتور را با پارچه نم دار بصورت مرتب پاک کنید تا به مرحله‌ای نرسد که باید به کارواش بروید.