بازار ایران امروزه پر از کالای چینی است! کلاه کاسکت نیز از این قاعده مستثنی نیست و برندهای چینی متعدد جینی با واردات طی سالیان بر سرمان قرار دارند و بفروش می‌رسند. سوالی که است که آیا با توجه به قیمت مناسب‌شان ارزش خرید دارند یا نه همه برندهای کلاه ایمنی چینی بی کیفیت هستند؟ جواب خیر است از بین بیش از 7 مارک کلاه کاسکت چینی در ایران تعدادی هستند استانداردهای لازم را دارا هستند که در این مقاله آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.


معرفی بهترین مارک کلاه موتور چینی

در انتهای صفحه خرید کلاه کاسکت توضیح دادیم که باید یک کلاه کاسکت ایمن و استاندارد چه ویژگی‌هایی داشته باشد و شما باید به چه نکاتی توجه کنید، اما بصورت کلی ویژگی اصلی کلاه کاسکت در متریال تولید؛ دریچه هوا؛ زاویه دید؛ وزن و آیرودینامیک آن است. پس این فاکتورها را در مورد کلاه کاسکت چینی نیز صادق است و باید هر کدام از آن را بررسی کنیم.


راپیدو و ردلاین (RAPIDO & REDLINE) 

زیاد جای تعجب نیست که کلاه کاسکت راپیدو و ردلاین را نتنها به عنوان بهترین کلاه کاسکت چینی بلکه به عنوان بهترین کلاه زیر 5 میلیون تومان انتخاب کنیم! دلیل اصلی این انتخاب به شرح زیر است:

  1. فراوانی در بازار
  2. قیمت مناسب 
  3. وجود لوازمی تعمیری و جانبی مانند شیلد و پد درونی
  4. طرح و رنگ‌های متنوع و جذاب
  5. داشتن انواع مدل کلاه برای کاربری متفاوت
  6. دارای استاندارد بین‌المللی DOT
  7. داشتن جنس ABS (مقاومت خوب با وزن سبک)

انواع کلاه راپیدو

انواع کلاه ردلاین

حال سوال اینجاست راپیدو خوب است یا ردلاین؟ در پاسخ باید توجه کنید هر دو مارک کیفیت تقریباً برابری دارند اما راپیدو باتوجه به سابقه تولید شرکت معتبرتری از ردلاین است. همچنین لایه بیرونی راپیدو کمی ضخیم‌تر از ردلاین است که ایمنی آن را بالا می‌برد اما به نسبت وزن آن نیز بیشتر می‌شود به همین دلیل برای افرادی که لاغر اندام هستند یا مشکلات گردن دارند ردلاین را پیشنهاد می‌دهیم.

برای خرید و مشاهده انواع مدل‌های کلاه کاسکت راپیدو و کلاه کاسکت ردلاین به لینک مربوطه مراجعه کنید.

بجز راپیدو و ردلاین برندهایی همچون زونتس، Wstandard و ... نیز در بازار وجود دارند که کیفیت نسباتاً خوب دارند اما متاسفانه طی 3 سال اخیر واردات آن‌ها متوقف شده است و مشکلی مانند عدم وجود لوازم جانبی دارند به همینت دلیل ما خرید آن‌ها را توصیه نمی‌کنیم.


چینی‌ها در مقابل هندی‌ها؟

اگر کمی بخواهید بودجه خود را افزایش دهید در مقابل کلاه‌های ساخت چین می‌توانید کلاه کاسکت‌های هندی را بگذارید که رقابت این دو کشور همواره در بازار ایران جذاب بوده! 

برند SMK نیز کلاه کاسکت‌هایی جذابی دارد که قابلیت و کیفیت کاملاً بهتری نسبت به ردلاین و راپیدو دارد. برای مثال آلیاژ استفاده شده در ساخت این برند کاملاً با کیفیت‌تر از برندهای چینی است. یا زاویه دید و آیرودینامیک بهینه شده‌تری را در این کلاه شاهد هستیم. 

ویژگی کلاه کاسکت هندی

ویژگی‌های کلاه کاسکت SMK در بالا آورده شده است که برخی آنان را در کلاه کاسکت‌های چینی نمی‌توانید بیابید.


کلاه کاسکت چینی یا ایرانی

کلاه کاسکت چینی بهتره یا ایرانی

100% چینی؛ قالب‌های ساخت کلاه ایرانی تقریباً برای چند دهه پیش است و استانداردهای آن منسوخ شده است و حتی بهترین کلاه کاسکت ایرانی بسیار ضعیف است و نمی‌تواند استانداردهای روز رو کسب کند. توجه کنید درست است قیمت یکی از فاکتورهای مهم برای خرید هر کالایی است اما در بحث جانی مانند کلاه ایمنی باید کمی دست و دلبازتر باشید تا ایمنی بیشتری در وقوع حادثه داشته باشید.


خرید کلاه چینی

شما باید کلاه کاسکت را از فروشگاهی خریداری کنید که از اصل بودن آن به همراه بهترین قیمت اطمینان کنید. استار سیکلت نمایندگی کلاه کاسکت راپیدو و ردلاین و برندهای برتر دیگر است، و به شما اطمینان می‌دهد کالا اصل را با پایین‌ترین قیمت به شما تحویل دهد. با خرید کلاه کاسکت موتور از استار سیکلت آن را با جعبه و پک کامل شامل کاور تحویل می‌گیرید و یک هفته می‌توانید آن را به دلیلی همچون عدم انتخاب ساز درست مرجوع کنید.