یکی از دم دست‌ترین مشاغل پاره وقت موجود، پیک موتوری است. پیک‌های موتوری می توانند به رساندن هرچه سریع تر کالاها، لوازم و محصولات به دست خریداران کمک کنند. با این وجود افرادی که به عنوان پیک موتوری فعالیت می کنند، لازم است تا تجهیزاتی را به همراه داشته باشند.

 این تجهیزات می تواند منجر به افزایش ضریب ایمنی رانندگی آن‌ها شده یا به ساده‌تر شدن مسافت طی شده با موتور، کمک فراوانی کند. ما در ادامه قصد داریم تا در خصوص چک لیست لوازم پیک موتوری صحبت کرده و ببنیم که در زمان خرید هر کدام از آن ها به چه نکاتی باید توجه کرد.


چک لیست خرید لوازم برای پیک موتوری

فرقی نمی‌کند که برای یک رستوران کار می‌کنید یا با موتور خود، بسته‌ی را جا به جا خواهید کرد. در هر صورت نیاز است تا تجهیزات زیر را به همراه داشته باشید. این لوازم که به عنوان لوازم پیک موتوری شناخته می شوند، عبارت اند از:

باکس موتور

  • باکس موتورسیلکت

شاید اولین و مهمترین لوازم پیک، باکس موتور سیکلت باشد. در واقع همین باکس است که موجب ایجاد تمایز بین پیک های موتوری و سایر موتورسواران خواهد شد. باکس موتورسیکلت در واقع جعبه‌ای بوده که در پشت موتور قرار گرفته و می تواند فضایی برای نگهداری بسته‌ها و محصولات را ایجاد کند. از این رو باکس را باید جزو اصلی ترین لوازم در چک لیست لوازم پیک موتوری دانست. 

حال اگر قصد خرید یک باکس موتورسیکلت را دارید، باید بدانید که این محصولات در سایزها و اندازه های مختلفی وجود دارند. اینکه کدام یک از این باکس ها مناسب شما هستند، کاملا به حوزه کاری و نوع موتورسیکلت‌تان بستگی خواهد داشت. برای مثال، افرادی که به عنوان پیک موتوری رستوران فعالیت می کنند به باکس‌هایی نیاز دارند که عایق دما داشته باشند. از این رو پیش از خرید، حتما بدانید که باکس موتور سیکلت را برای چه هدفی تهیه می کنید.

برای مشاهده و خرید انواع باکس موتورسیکلت کلیک کنید

  • دستکش

از دیگر لوازم پیک موتوری که حضور آن می تواند بسیار مفید واقع شود، دستکش موتور سواری است. قدر یک دستکش موتورسواری را زمانی درک می کنید که در یک هوای سرد مجبور به راندن موتور شوید. در چنین حالتی، دست های شما روی فرمان موتور به شدت سرد شده و امکان حرکت کردن صحیح را نخواهند داشت. از این رو هر آن ممکن است تا حادثه ای برای شما به هنگام حرکت رخ دهد.

به همین دلیل، دستکش را باید در چک لیست لوازم پیک موتوری قرار داد. اگر قصد خرید یک دستکس مناسب برای موتور را دارید، لازم است تا به کیفیت دستکش توجه ویژه ای کنید. آیا دستکش شما دارای دوام مناسب برای جلوگیری از فرسایش و فرسودگی است؟ آیا اجازه حرکت مناسب به شما را می دهد؟ قیمت دستکش چقدر است؟ و ... در کنار پاسخ به چنین سوالاتی، حتما به سایز دستکش مورد نظر خود نیز به هنگام خرید توجه کنید.

دستکش موتور

برای مشاهده و خرید انواع دستکش موتور کلیک کنید

  • نگهدارنده موبایل

از دیگر تجهیزات مهم در چک لیست لوازم پیک موتوری می توان به نگهدارنده موبایل اشاره کرد. امروزه پیک های موتوری از نقشه‌های مختلف موجود در موبایل، برای پیدا کردن مبدا و مقصد بسته ها استفاده می کنند. حال نگه داشتن گوشی موبایل در زمان موتورسواری، می‌تواند خطرات بسیار زیادی به همراه داشته باشد. از این رو در لیست لوازم پیک موتورسیکلت، باید نگهدارنده موبایل را هم اضافه کرد. 

امروزه نگهدارنده‌های مختلفی برای موبایل وجود دارد. شما باید نگهدارنده‌ای را خریداری کنید که موبایل شما را در زمان موتورسواری به خوبی و با قدرت بالایی نگهداری کند. از سوی دیگر، نگهدارنده ها بسته به ویژگی های مختلف خود، قیمت متنوعی نیز خواهند داشت. شما باید نگهدارنده ای را برای موبایل خریداری کنید که متناسب با نیازها و موقعیت شما باشد.

برای مشاهده و خرید نگهدارنده موبایل کلیک کنید

  • کلاه کاسکت

مهم‌ترین کالا که در چک لیست لوازم پیک موتوری باید وجود دارد، کلاه کاسکت است. فرقی نمی‌کند که شما به عنوان یک پیک موتوری فعالیت می‌کنید و یا به صورت تفریحی موتورسواری را دوست دارید. در هر حال باید یک کلاه کاسکت داشته باشید. وجود یک کلاه کاسکت موجب می شود تا امنیت شما به هنگام موتورسواری افزایش چشمگیری داشته باشد و خطراتی که بعد از تصادف با موتور برای شما به وجود می آید، تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

از جمله مهمترین نکاتی که در زمان خرید کلاه کاسکت باید توجه کنید این است که کلاه کاسکت مورد نیاز شما باید پوسته بیرونی سخت و مقاومی داشته باشد. از سوی دیگر، بخش داخلی کلاه کاسکت نیز باید راحت بوده و سر شما را در هنگام موتورسواری اذیت نکند. قبل از خرید این وسیله از لوازم پیک موتوری، باید سایز آن را متناسب با سیز سرتان انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که کلاه کاسکت شما نباید بزرگتر از سایز سرتان باشد.

استفاده از کلاه کاسکت

برای مشاهده و خرید انواع کلاه کاسکت کلیک کنید

  • بادگیر موتور در فصول سرد

بادگیر و یا طلق موتورسیکلت از جمله تجهیزاتی است که باید در چک لیست لوازم پیک موتوری وجود داشته باشد. همانطور که از نام این وسیله نیز پیدا است، می تواند جلوی ورود باد به هنگام موتورسواری را گرفته و اجازه ندهد تا فشار باد باعث اذیت شدن صورت موتورسوار شود. از سوی دیگر، بادگیر موتور در فصول سردتر سال می‌تواند منجر شود تا از برخورد باد سرد به موتورسوار جلوگیری شود.

اگر شما هم قصد خرید یک بادگیر به عنوان لوازم پیک موتورسیکلت را دارید، باید در ابتدا بادگیر مورد نظر خود را متناسب با موتورتان انتخاب کنید. بادگیر باید به گونه‌ای باشد که به خوبی قادر به جلوگیری از برخورد باد با صورت شده و همچنین نباید مانع از دید شما در هنگام موتورسواری شود.

برای مشاهده و خرید بادگیر موتور کلیک کنید

  • قفل و زنجیر

از دیگر وسایل مورد نیاز یک پیک موتوری می توان به قفل و زنجیر اشاره کرد. تصور کنید که قصد دارید بسته‌ای را به مقصدی تحویل دهید. در این حالت نباید موتور خود را در فضای بیرون به حال خود رها کنید. در چنین مواقعی نیاز است تا یک قفل و زنجیر به همراه داشته باشید تا پیش از ترک کردن موتور آن را به خوبی قفل کنید. این کار باعث می شود تا امنیت موتورسیکلت شما حفظ شود.

قفل و زنجیر مدنظر شما، باید دارای کیفیت و استحکام بالایی باشد. همواره مطمئن شوید که از قفل های مرغوب استفاده می کنید که به سادگی باز نخواهند شد.

برای مشاهده و خرید انواع قفل موتور کلیک کنید