پشت موتور نشستن همواره یک کار پر ریسک و پر خطر است، فرقی ندارد شما راننده یا ترک نشین باشید به همین خاطر برای نشستن روی ترک موتور حتماً باید یک سری نکات ایمنی را رعایت کنید و همچنین از لوازم ایمنی موتور سواری استفاده کنید. اگر تا به حال چیزی درباره ی نکات ایمنی ترک نشین موتور سیکلت به گوشتان نخورده به ادامه مطلب توجه کنید.


کلاه کاسکت

محافظت از سر و گردن در موتور سواری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. طبق آمار در سال 95 تعداد کشته شدگان سوانح موتور سواری 3000 نفر بوده اند که ظبق آمار 75 درصد از آنان مرگ ناشی از ضربه مغزی داشته‌اند.

یکی از مهم ترین وسایلی که برای ترک نشین ضروری است، کلاه کاسکت است که حتما هر  دو نفر باید داشته باشند و از آن استفاده کنند. همچنین ترک نشین می تواند از شبرنگ و چراغ کلاه کاسکت خود به جهت بهتر دیده شدن در شب استفاده کند.

کلاه کاسکت در موتور سواری دو نفری

بنابراین انتخاب کلاه کاسکت برای موتور سوار و ترک نشین بسیار مهم و حیاتی است. اما سوال اینجاست که آیا هر کسی میتواند از هر کلاهی استفاده کند؟ جواب منفی است.  ما پیشنهاد می‌کنیم برای همراه موتور سوار از کلاه کاسکت بدون فک استفاده کنید زیرا هم حمل و نقل آن آسان است و هم سایزبندی منعطف‌تری دارند و هم برای بانوان نیز استفاده از آن راحتی بیشتری دارد.


پوشاک موتور سواری

استفاده از لباس موتور سواری نیز می‌تواند از آسیب بدنی به نحو احسن محافظت کند. پوشاک مخصوص موتور از تکه‌های زیادی تشکلی شده است که می‌توان به عینک؛ کاپشن؛ نقاب؛ پروتکشن و دستکش اشاره کرد. برای مثال استفاده از زانو بند هم ساده است و هم برای افراد سایز خاصی ندارد اما باعث محافظت از مفاضل زانو در زمین خوردگی می‌شود.

لباس موتور سواری برای همراه موتورسخن پایانی

توجه کنید کسی که همراه شما در موتور می‌نشیند حتماً از عزیزانتان است پس باید برای ایمنی‌شان اندیشه‌ای داشته باشید. اگر کودک همراه خود روی موتور می‌برید حتماً از کلاه کاسکت کودک که در سایت استار سیکلت به فروش می‌رسد خریداری کنید یا ما در فروشگاه خود لوازم موتور سواری مخصوص بانوان نیز داریم که پیشنهاد می‌شود آن‌ها را نیز نگاهی بیاندازید.