در ایران متاسفانه تا همین چند سال اخیر بجز موتورسواران حرفه‌ای کسی به فکر استفاده از کلاه کاسکت نبود. اما امروزه با فرهنگ‌سازی استفاده از کلاه ایمنی رواج بیشتری پیدا کرده است با این حال باز هم دنیای آن زیاد بزرگ نیست و شاید نتوانیم بیشتر از 20 مارک کلاه کاسکت خارجی را در بازار بیابیم. در این مطلب به معرفی بهترین کلاه کاسکت خارجی که در ایران بفروش می‌رسند خواهیم پرداخت. (برای آشنایی با لیست بهترین کلاه کاسکت ها در جهان به لینک فوق بروید)

کلاه کاسکت شویی در مسابقات

توجه: هر مارک در کلاس‌ها و قیمت‌های مختلف کلاه کاسکت تولید می‌کند که متاسفانه به دلیل بازار بسته ما کمتر شاهد این هستیم یک برند تمام سری‌هایش در ایران واردات شود. پس نمی‌توانیم بگوییم فلان مارک بهترین کلاه خارجی در بازار است.AGV K series

کاسکت ای جی وی

سری K کلاه کاسکت‌های ای جی وی متعلق به موتورسواران نیمه حرفه‌ای شهری است که بصورت فک ثابت یا به اصطلاح ریسینگ تولید شده‌اند. طرح‌های این سری برند ایتالیایی بسیار چشم نواز است و هم می‌توان طرح‌های شلوغ و هم ساده را در میان آن‌ها پیدا کرد.

AGV هر کاری کرده تا بتواند این نقطه از بازار را بصورت کامل بدست آورد برای مثال هم رنگ‌بندی مات و هم براق را در این سری کلاه میتوانیم مشاهده کنیم که از این برند دور است. این سری از K1 شروع و تا K5 ادامه دارد که هرچه  عدد آن بالاتر برود شاهد این هستیم کلاه ریسینگ‌تر و به نوعی کشیده‌تر می‌شود.

در ایران بصورت عمده می‌توانیم AGV K3 را مشاهده کنیم زیرا احتمالاً واردکنندگان با الگو برداری از بازار جهانی که فروش K3 بالا است حدس زده باشند در ایران نیز همین منوال وجود خواهد داشت.


Shoei X series

کاسکت شویی

هر چقدر ژاپن در موتورسیکلت در جهان خوش درخشیده باشد ولی تا ظهور برند شویی ما در صنایع مرتبط اسمی از ژاپن نشیدیده بودیم. سری X شویی گل سرسبد محصولات این شرکت است. این سری در مسابقات حرفه‌ای نیز گاهاً استفاده می‌شود و آن را می‌توان جزء کلاه کاسکت‌های حرفه‌ای نامید.

ارگونومی این کلاه کاسکت واقعاً عالی است و بخوبی می‌تواند با اسپویلری که دارد باد را بشکافد. البته شاید دلیل اصلی موفیت آن طرح و نقش‌های زیبا و جوانانه‌اش باشد که می‌تواند هر سلیقه‌ای را جذب خود کند.

در ایران نیز ما شاهد این بودیم چند طرح پرفروش آن به صورت گسترده وارد بازار شده است و با قیمت نسباتاً معقولی بفروش می‌رسد.Nolan N series

کاسکت نولان

نولان دیگر ایتالیایی لیست 3تایی ما است که سری N آن کاملاً برای موتورسواران نیمه حرفه‌ای یا حتی عادی شهری تولید شده است. نوع آن فک متحرک است و تقریباً یکی از قدیمی‌ترین کلاه کاسکت‌های بازار جهانی باشد که همچنان از قالب آن در تولیدات استفاده می‌شود.

یکی از مزایای این کلاه قابلیت نصب وسایل و اکسسوری‌های مختلف مانند میکروفن است که برای یک راکب شهری بسیار عالی خواهد بود. رنگ‌بندی آن بسیار گسترده است ولی طرح‌های آن عمداتاً ساده و شیک هستند.

در ایران شاید بتوان سری N نولان را وارد شده‌ترین کلاه کاسکت از خارج نامید. دلیل اصلی آن هم کیفیت ساخت بالا و فک متحرک آن احتمالاً است.


در آخر خواهشمندیم از فروشگاه‌های معتبری همچون استارسیکلت اقدام به خرید کاسکت موتور بکنید تا لوازم کلاه بصورت کامل به شما داده شود.